Konec Facebooku v Rusku

Konec FB v Rusku

Facebook je dnes nejrozšířenější sociální sítí na světě. Z jeho zakladatele udělal miliardáře, bohužel v současné době to jde s touto sociální sítí z kopce. Facebook neustále čelí obviněním z toho, že během prezidentské kampaně byly sebrány data mnohých uživatelů, k nimž jednoduše pronikla společnost, jež se o prezidentskou kampaň starala. Stále se tedy neví, jestli byly prezidentské volby ve Spojených státech amerických jedním velkým podvodem. Ať už je to jakkoliv, Facebook se nyní ukázal jako špatně zabezpečená sociální síť, která ztratila celou řadu investorů.

Díky mnohým skandálům, s nimiž se Facebook v současné době potýká, se nemůžeme divit, že mnohé země jdou po stopách Číny. Právě v Číně je totiž Facebook zakázanou sociální sítí. Místo ní zde lid využívají krapet jinou sociální síť, která funguje na stejné bázi jako právě Facebook.

Jednou ze zemí, která přemýšlí o skoncování s Facebookem, je i Rusko.

Konec Facebooku v Rusku není vyloučen

Facebook jako sociální síť pochybila a tato chyba ji stála skutečně hodně. V současné době Facebook čelí mnoha obviněním, bohužel to bude běh na dlouhou trať. I když se Facebook snaží zabezpečit všechny účty svých uživatelů, stejně mnohé země majiteli společnosti nevěří.

Jednou ze zemí je zmiňované Rusko, které v žádném případě nevylučuje, že Facebook skončí v této světové velmoci.

Musí se splnit mnohé požadavky

Vše se bude odvíjet od toho, jak se Facebook popere s požadavky, které si pro něj Rusko připravilo. Pokud požadavky nesplní, bude Facebook v Rusku zakázán. Mezi požadavky jsou především mnohé informace o uživatelích, které musí být perfektně zabezpečeny, a taky se musí Facebook podřídit ruským zákonům.

Kdy se však rozhodne o tom, jestli Rusko bude nebo nebude podporovat dál Facebook, není jisté. Jisté je nyní především to, že může dojít k tomu, že Facebook bude v Rusku zakázán.

Další články