Co láká mladé lidi – politika nebo Facebook?

Co láká mladé lidi

Česká republika aktuálně žije prezidentskými volbami. Neustále o nich vidíme nějaké zmínky, neustále se prezidentské volby omílají dokola. Samozřejmě je to velice důležité, lidé by měli chodit volit, vždyť je jenom na nich, kdo za ně bude během následujících pěti let rozhodovat. Nicméně ať už volby nakonec dopadnou jakkoliv, je třeba zmínit, že to není jediná velká politická událost, jaká se ve světě koná. Je jich samozřejmě mnohem více, proto se Facebook, nejznámější a nejrozšířenější sociální síť světa, rozhodla zjistit, jestli její uživatele skutečně zajímá to, co se ve světě děje, či nikoliv. Průzkum byl skutečně překvapující.

Facebook se rozhodl čelit hlavně na mladé lidi, protože ti jsou většinou kámen úrazu. Právě ti totiž nechtějí chodit volit, protože si myslí, že jejich hlas nic nezmění, ale bohužel si to myslí takové masy lidí, že se pak nemůžeme divit výsledkům.

Pojďme si říct, jak průzkum nazvaný „Facebook vs. Politika“ dopadl.

Kolik mladých lidí nemá Facebook?

Výsledky pro někoho mohou být překvapující, pro někoho zarážející, pro někoho jsou očekávané. Ukázalo se, že mladé lidi samozřejmě politika vůbec nezajímá, že raději tráví čas na Facebooku a na jiných sociálních sítí. Podle všeho jenom tři a půl procenta mladých lidí nemá účet na Facebooku! To je skutečně malé množství lidí, u nichž by se dalo říct, že mají ještě rozum, že se nenechávají ovlivnit tím, co čtou a vidí právě na této sociální síti.

Až 41 procent lidí ve věkové kategorii od osmnácti do čtyřiadvaceti let sledují politiku či jiné články jednou týdně, ostatní se však o politiku či aktuální dění absolutně nezajímají.

Žijeme v sociálních sítích

Průzkum tedy potvrdil to, co je zřejmé už nějaký ten pátek, a sice to, že velkou roli v životech mladých lidí hraje právě sociální síť, a to ať je jakákoliv.

Další články