Libra není ještě na světě a už je terčem podvodů

Libra není ještě na světě a už je terčem podvodů

Pokud se zajímáte o sociální síť Facebook, určitě vám neuniklo, že právě tato sociální síť chce rozjet svou vlastní kryptoměnu. Kryptoměny jsou virtuální či digitální měny, které jsou opravdu skvělou investicí. Je to sice investice jako každá jiná, a sice její hodnota neustále klesá, přesto je to skvělá investice a lidé do ní investují. Libra by měla být dalším esem v rukávu společnosti Facebook, zatím se však stává jen terčem podvodů 

I když libra ještě není na světě, její plánované vydání je stanoveno na příští rok, už nyní je terčem podvodů. Za posledních pár týdnů vzrostl počet registrací webových domén, které mají název “Libra” nebo také “Calibra”.  

Virtuální měna sociální sítě Facebook je odhalena měsíc 

Jde to všechno nějak rychle! Virtuální měna společnosti Facebook byla odhalena teprve před měsícem, už tehdy se rovnou ohlásily prvotní velké investice od velkých firem. A po měsíci ohlášení novinky se také setkáváme s podvody, které se týkají ještě nereálné mince.  

Pochybní podvodníci opravdu neztrácí čas a snaží se z celé poměrně stále nové informace co nejvíce vytěžit. Informoval o tom internetový portál BleepingComputer.  

Šest podvodných stránek 

Kdyby se narazilo na jednu stránku, člověk by se nad tím ani nepozastavil. Jenže odhaleno bylo konkrétně šest podvodných stránek, které pojednávaly o nové kryptoměně Libra, která se teprve chystá na kryptoměnový trh.  

Většina webových stránek, které byly odhaleny jako podvodné, jen věrně kopírují originální stránku. Laik by pravděpodobně nic nepoznal, pokud by se nezaměřil na detaily, které prozrazují opravdu hodně, případně které budí podezření.  

Na jaké detaily se zaměřovat? 

Abyste rozeznali i vy podvodnou stránku o kryptoměně Facebooku, doporučujeme se zaměřit například na zabezpečení připojení, což je funkce, kterou nabízí ověřená a legitimní webová stránka. Pochybně působí i některé nabídky na nákup libry, kde je například pětadvacetiprocentní bonus. 

Další články