Messenger testuje novou funkci

Messenger testuje novou funkci

Společnost Facebook má pod svými křídly celou řadu využívaných aplikací. Patří k nim mimo jiné i aplikace Messenger, díky které si lze s přáteli na Facebooku dopisovat. Není to tak dávno, co se aplikace prezentují odděleně. Zároveň se odděleně pracuje na jejich zdokonalování. Například nyní se těší velkým novinkám aplikace Messenger, která testuje funkci, díky které by se konverzace odhalily až po odemknutí mobilního telefonu prstem nebo ověřenou tváří. Toto opatření má zabránit tomu, aby lidé, kteří nemají na telefonu co dělat, zjistili, s kým si člověk vlastně dopisuje.  

S touto funkcí jste se již mohli setkat u aplikace WhatsApp. V minulosti se totiž společnost Facebook tuto funkci rozhodla implementovat do zmiňované appky, která je také jednou z chatovacích. Nyní se touto funkcí pyšní i Messenger, i když je to tedy zatím jen ve fázi testování.  

Aplikace s bezpečnostním zámkem 

Nová funkce bude fungovat jako takový bezpečnostní zámek, který lze hravě aktivovat. Pokud si uživatel bezpečnostní zámek zapne, aplikace se otevře jenom po ověření identity. Toto ověřování identity bude naprosto stejné, jaké se používá při odemykání uzamčené obrazovky. Jednat se tedy bude například o heslo, PIN kód, případně o otisk prstu nebo Face ID.  

Aplikace si způsob ověření vezme automaticky z telefonu, tudíž není nutné registrovat způsob ověření nově. To s sebou nese jednu nevýhodu, a sice tu, že Messenger nebude mít nikdy jiný zámek než ten, kterým se odemyká telefon.  

Jak často bude aplikace kontrolovat identitu? 

Co je však jistou výhodou nebo plusem aktuálního zabezpečení Messengeru, je to, že uživatel si bude moct vybrat, v jakých časových intervalech se bude identita kontrolovat. Buď se může žádat kontrola identity vždy, kdy dojde k zavření aplikace, nebo existují několikaminutové časovače.  

Další články