Mobilní Facebook je čím dál populárnější!

Mobilní facebook

Žijeme v době internetu. Bez sociálních sítí bychom si už asi neporadili. Je to sice skvělá možnost, jak být v kontaktu s těmi, kteří jsou od nás daleko, ale na druhou stranu je to zabiják našeho času, který nás dokonce oddaluje od těch, kteří jsou hned vedle nás. Například takový Facebook – na počítači už na něm skoro nejsme, protože v našem chytrém telefonu s námi může být na každém kroku. Není se proto čemu divit, když je mobilní Facebook čím dál populárnější.

Pokud nemáte nainstalovaný Facebook ve vašem telefonu, možná jste mnohem šťastnější než ten, kdo Facebook v telefonu má. Místo toho, aby vnímal svět okolo, se totiž bohužel upíná na mobilní displej. Proto pokud nemáte nainstalovanou tuto aplikaci v telefonu, tak je to možná lepší.

Ovšem v poslední době se ukázalo, že už není mnoho lidí, kteří by nepodlehli facebookovému šílenství. Dokonce si tuto aplikaci do svých telefonů instalují už i starší generace, které chtějí vědět o svých dětech či vnoučatech naprosto všechno.

Kolik lidí je dnes denně na mobilní aplikaci Facebook?

Pokud by vás zajímalo, kolik lidí denně navštěvuje aplikaci této sociální sítě, která je lídrem mezi sociálními sítěmi, pak je to více jak miliarda uživatelů, kteří denně tuto aplikaci používají. Jedná se navýšení počtu uživatelů o 22 procent, pokud bychom porovnávali letošní a loňský rok.

Zajímavé jsou ale i další statistiky a čísla, která nedávno zveřejnila společnost Facebook.

Pár zajímavých čísel:

Velice zajímavé jsou tržby, kterých Facebook za poslední čtvrtletí dosáhl. Překročil totiž sedm miliard dolarů. Kromě toho vzrostla i mobilní reklama, která se výrazně podílí na těchto tržbách (jedná se až o 84% ze všech reklamních příjmů). Reklam jsme si mohli všimnout hlavně v aplikaci Messenger. Příjmy se však zvyšují právě i díky již zmiňovanému většímu poštu uživatelů.

Další články