Na Facebook se budete moct přihlašovat pomocí hardwarového klíče

Na Facebook se budete moct přihlašovat pomocí hardwarového klíče

Facebook – oblíbená sociální síť, která patří bezesporu k těm nejoblíbenějším, i když je pravdou, že za poslední roky čelí obvinění z jednoho průšvihu za druhým. Nyní to však vypadá, že se Facebook rozhodl zabezpečit svou platformu ještě víc – dostal na iPhonech i ostatních mobilních telefonech používajících naopak operační systém Android podporu pro přihlášení pomocí hardwarového bezpečnostního klíče.  

Tímto způsobem se uživatelé mohou přihlašovat už od roku 2017, ovšem jen skrze počítač. Dedikovaný hardwarový klíč je možné spárovat s facebookovým účtem. Co se nyní mění, tak to, že nyní je tato možnost dostupná i pro mobilní telefony a mobilní aplikace. A nezáleží na tom, jestli jste uživatelem iPhonů nebo mobilů s operačním systémem Android.  

Co je to hardwarový klíč? 

Těmito bezpečnostními klíči se rozumí malá zařízení, jež trochu připomínají USB flash disky. Jelikož se musí hardwarový bezpečnostní klíč fyzicky vlastnit, mluvíme o jedné z nejspolehlivějších a zároveň nebezpečnějších metod, jak si svůj účet na sociální síti zabezpečit. A to ocení nejen ti, kteří mají na svém webu hromadu reklamních účtů, ale také ti, kteří berou Facebook jen ryze za velice osobní sociální síť.  

Kupte si klíč, nabádá Facebook 

V poslední době se můžete setkat s nabádáním Facebooku, abyste si hardwarový bezpečnostní klíč koupili. Podle něj je to ten nejlepší způsob, jak svůj účet ochránit před hackery a dalšími napadeními.  

Po zakoupení je nutné klíč spojit s účtem na sociální síti a poté ho začít používat. Zatímco Američané už mohou klíč pořídit, Češi si na tuto bezpečnostní novinku pro mobilní telefony budou muset ještě chvilku počkat. Podle dostupných informací by to však nemělo trvat tak dlouho, jak si možná myslíme. Tento způsob zabezpečení se k nám dostane v cuku, letu.  

Další články