Na zastavení ruských operací nejsou nástroje, přiznal Facebook

Na zastavení ruských operací nejsou nástroje, přiznal Facebook

O Facebooku se nyní mluví hlavně ve spojitosti s jeho novou digitální měnou Libra, která se má dostat na trh během první poloviny příštího roku. Hojně se však o společnosti, která provozuje tu nejznámější a nejrozšířenější sociální síť světa, hovoří i v souvislosti s ruskými operacemi. Facebook se totiž nedávno nechal slyšet, že nemá potřebné nástroje, které by se mohly použít pro zastavení ruských operací. O tomto konkrétně promluvil  sám šéf společnosti Mark Zuckerberg.  

Facebook se nechval nedávno slyšet, že možnosti společnosti jsou v boji proti státním dezinformacím omezené. Facebook nemůže nijak tlačit na zahraniční vlády. Jelikož je Facebook soukromou společností, nemá žádná možnosti, jak by mohla donutit ruskou vládu k tomu, aby přestala s dezinformacemi a také s jinými ruskými operacemi.  

Jelikož se blíží americké prezidentské volby, vzpomíná se na údajné ovlivňování amerických voleb před třemi lety. Tehdy údajně měly být prezidentské volby jen terčem koordinovaného útoku, jenž byl podporován ruskými tajnými službami.  

Facebook a jeho tehdejší problém 

Facebook se však měl údajně připlést do tohoto podvodu, měl údajně osobní údaje uživatelů využít k tomu, aby se ovlivnily americké prezidentské volby. Společnost se však nechala slyšet, že se tehdy ruští aktéři vydávali za americké aktivisty a cílili s politickými sděleními na Američany.  

Ostatně i díky tomu jsou vesměs všechny technologické společnosti terčem kritiky. Lidé je obviňují za to, že podcenily důležité věci.  

Vláda nijak nereaguje 

V souvislosti s nedávným doznáním společnosti Facebooku se nechal Mark Zuckerberg také slyšet, že ho velice znepokojuje, že vláda stále nic nedělá. Od prezidentských voleb uplynuly tři roky a další prezidentské volby se blíží, přesto nikdo pro to, aby se skandál neopakoval, nic neudělal.  

Další články