Nevhodný obsah bude rozpoznáván díky novému projektu Facebooku

Nevhodný obsah bude rozpoznáván

Facebook se neustále potýká s přibývajícím nevhodným obsahem na samotné sociální síti. Bohužel není v jeho moci smazat nevhodný obsah přímo v okamžiku, kdy je publikovaný, proto se rozhodl vyvinout nový projekt, který by měl rozpoznat videa i jiný obsah, který je nevhodný. Kdyby projekt fungoval tak, jak by měl, mohlo by se jednat o fantastický nástroj, který konečně odstraní nevhodný obsah ze sociální sítě.

I v tomto projektu hraje hlavní roli umělá inteligence, které se nyní přikládá celá naše budoucnost. Pokud by projekt s umělou inteligencí v hlavní roli fungoval tak, jak má, mohlo by se výrazně snížit či zcela zamezit vyskytování nevhodného obsahu.

Zatím se však mnoho informací neví, samotný projekt byl oznámen formou obyčejného blogového příspěvku, nad kterým se běžný uživatel ani nepozastaví.

Jak by měl projekt fungovat?

Samotný projekt by měl mít označení Rosetta a měl by využívat strojové učení na rozpoznávání textu ve videích či v jiném obsahu na Facebooku. Obsah by měl následně přepsat do formy, které rozumí, a na základě toho by měl projekt rozpoznat, jestli se jedná o nevhodný obsah či jestli nepatří do kategorie nevhodného obsahu.

Projekt by měl výrazně pomoct všem pracovníkům, kteří se zaměřují na kontrolování nevhodného obsahu. Bohužel nevhodného obsahu je nyní tolik, že opravdu není v lidských silách, aby se veškerý obsah eliminoval a zneškodňoval v úctyhodném čase.

Vtipy, videa i slovní narážky

Projekt v čele s umělou inteligencí by měl být tak propracovaný, že by se před tím neměly schovat žádné nenávistné vtipy, žádná nevhodná videa ani slovní narážky, která by byť jen jedním slovem obsahovala něco, co se říkat nesmí.

Projekt se však zatím bude zaměřovat pouze na příspěvky v angličtině. Dalšími podporovanými a kontrolovanými jazyky v pořadí bude arabština a hindština.

Další články