Nová virtuální měna FB má být lepší jako Bitcoin

Nová virtuální měna FB má být lepší jako Bitcoin

O nové virtuální měně společnosti Facebook jste určitě už slyšeli. Neustále se o ní mluví, kolem ní se točí nejedno médium. Je pravdou, že je to opravdu velká záležitost, Facebook tím rozhodně překvapil, jen otázkou, jestli mile. I když má tato kryptoměna, které se zatím říká Libra, platit až od příštího roku, už nyní se pyšní hromadnou investorů, kteří do ní vkládají miliony dolarů. Aktuální obrovský zájem o kryptoměnu budí tak dojem, že se bude jednat o lepší kryptoměnu, než jakou je dosavadní nejznámější kryptoměna zvaná Bitcoin.  

Jenže nabízí se otázka, v jakém směru bude nová kryptoměna Facebooku lepší jako Bitcoin. Odborníci se shodují, že lepší bude hlavně v možnostech uplatnění. O tom se však přesvědčíme až během první poloviny příštího roku, kdy má facebooková Libra vstoupit na kryptoměnový trh.  

Už nyní se ale ví, že facebooková Libra bude mít velice pozitivní vliv na zahraniční hospodářské vztahy.  

Libra je zajímavá hlavně pro podniky působící na mezinárodním trhu 

O facebookovou kryptoměnu se začínají zajímat hlavně podniky, které působí na mezinárodním trhu. Právě pro ně je facebooková Libra zajímavá. Firmy totiž budou moct během využívání digitální měny omezit rizika, která se pojí s výměnnými kurzy.  

Na základě facebookové libry se bude moct vytvořit i soukromá měnová unie. Je to však stále otázkou, nikdo zatím nemůže předem říct, jak se libra ujme. 

Libra jako globální digitální měna? 

Nová facebooková kryptoměna byla zatím jenom odhalena. I když zatím není platná, už nyní má obrovský potenciál. Odborníci se shodují na tom, že se z této kryptoměny stane globální digitální měna. Bude v porovnání s eury nebo dolary bezpečnější, míní odborníci. Jestli se však libra prosadí, to má záležet také na ochraně dat a také na počtu uživatelů, kteří se rozhodnou tuto digitální měnu využívat. 

Další články