Novinky o Messenger Kids: Už je dostupný i pro Android

Messenger Kids

Facebook v nedávné době spustil takzvaný Messenger Kids, což je aplikace Messenger určená dětem. Jelikož popularita této sociální sítě roste rychlostí blesku i u dětí, musí se Facebook snažit, aby byl pro děti co nejbezpečnější. Přece jenom počet zneužívání přes internet a množství šikany se stále zvyšuje. Právě proto vznikla aplikace Messenger Kids, která umožňuje dětem dopisovat si se svými přáteli či s lidmi, které rodiče uznají za vhodné. Jinými slovy se jedná o Messenger, který kontrolují rodiče, aby jejich děti nečelili nepříjemným situacím. Ještě donedávna však byla tato aplikace dostupná jen pro iOS, ale díky velkému zájmu se konečně spustila i pro Android.

Pokud si budete chtít tuto aplikaci stáhnout, najdete ji klasicky v obchodě Play. Facebook ji v nedávné době zpřístupnil i pro zařízení s operačním systémem Android, bohužel ne ve své úplné kvalitě a velikosti. Aplikace je z nějakého důvodu omezená.

Co dělat, když si chci aplikaci stáhnout v celé své kráse?

Jestliže byste nechtěli čekat na to, až Facebook zpřístupní aplikaci v plné své kráse v Google Play, navštivte alternativní stránky, jejichž seznam najdete na internetu. Jedná se o stránky, odkud si můžete stáhnout takzvaný .apk balíček, jež si nainstalujete do svého mobilního zařízení. Aplikace vám touto formou bude fungovat naprosto perfektně, bez jakéhokoliv omezení. Je to však jakási neoficiální možnost, jak si můžete aplikaci stáhnout.

Messenger Kids se stáhnout vyplatí

Jak jsme zmínili, jedná se o aplikaci, která dbá na bezpečnost uživatelů – zejména těch dětských uživatelů. Rodiče mohou určovat a kontrolovat, s kým si děti píšou a podobně. Mají možnost spravovat dětský profil, protože ho mají ve svém vlastnictví. Dětem do třinácti let je totiž Facebook zakázán, pokud by však dítě po Facebooku toužilo, můžou mu ho rodiče zařídit přes svůj profil, jak jsme zmínili.

Další články