Nový Messenger bude brzy spuštěn. Jak bude vypadat?

Nový Messenger bude brzy spuštěn

Facebook doslova každý den do světa vypouští novinky, kterými chce na sebe upozornit. Většinou se jedná o informace týkající se zavedení opatření, jež bojují proti násilí nebo terorismu, ovšem nyní přišel s informací, že se chystá nový Messenger, který lidi používají více než samotnou aplikaci Facebook. Zatímco samotná aplikace Facebook není už tak používaná (dnes se více používá Instagram, který společnosti Facebook náleží), Messenger je využívaný stále hodně. Důvod je prostý – na Messengeru jsme stále v kontaktu s těmi, s kým chceme být v kontaktu. Facebook je jen plný reklam a sdělení, které nám stejně neprozradí, co naši blízcí dělají. Nicméně právě stále oblíbená aplikace Messenger má projít kompletní změnou.

Společnost Facebook v nedávné době představila zbrusu novou aplikaci – tedy spíše dobře známou aplikaci se zcela novým designem. Nový Messenger nazvaný Messenger 4 se pyšní jednodušším fungováním a také zbrusu novým designem. Právě to ho odlišuje od dřívějších verzí, které využíváme nyní.

Messenger 4 je něco mezi

V minulosti převedl Facebook hned dva nové Messengery, kterými byly Messenger a Messenger Lite. Podle dostupných informací je novinka v podobě Messengeru 4 něco mezi nimi. Ve spodní liště není pět kategorií, ale jen čtyři, u komunikačního nástroje jen tři kategorie. I to slibuje lehčí fungování Messengeru, po čemž mnozí uživatelé opravdu touží.

Jak jsme zmínili, nový bude design, který je nyní opravdu propracovaný a krásný. Budou se podporovat vlastní příspěvky, emoji i upravení barev v konverzaci, jak je tomu doposud. Novinkou jsou přechody barev, tudíž nebudete muset mít konverzaci jednobarevnou, ale postupně se měnící. Stále si navíc vývojáři pohrávají s myšlenkou, že bude tmavý režim.

Co nebude chybět?

Co je novinkou, tak jsou ankety ve skupinách nebo sdílení aktuální polohy s tím, koho máte rádi a s kým si dopisujete. Stále platí, že bude možnost hrát společně hry nebo je možné připojit se ke společnému videohovoru, což také není žádná novinka.

Další články