Nový operační systém Facebooku je na spadnutí. Síť nebude tak závislá na Androidu

Nový operační systém Facebooku je na spadnutí. Síť nebude tak závislá na Androidu

Co nového chystá společnost Facebook? To je otázka, na kterou chce znát kdekdo odpověď. Není totiž tajemstvím, že Facebook neustále něco testuje, že je neustále něco v testování. V poslední době se testovaly hlavně novinky spjaté se samostatnými aplikacemi, nyní však vyšlo najevo, že Facebook chystá velkou věc, a to vlastní operační systém. Důvodem vzniku vlastního operačního systému je především snížit závislost na Androidu.  

Facebook už je sám o sobě velice mocný. Pokud by se tato sociální síť dostala do špatných rukou, znamenalo by to určitou zkázu. I když je však společnost Facebook už opravdu mocná, chce být ještě mocnější. Rozhodla se vytvořit vlastní operační systém, aby se stala více samostatnější a nemusela se spoléhat na jiné operační systémy.  

Nový operační systém se již vyvíjí 

Je třeba konstatovat, že nový operační systém se již vyvíjí. I když se teprve jedná opravdu o vývoj mobilní aplikace, pravdou je, že by jednoho dne mohl nový operační systém společnosti Facebook snížit závislost Facebooku na jiných operačních systémech, konkrétně na Androidu především. O vývoji vlastního operačního systému nedávno informoval bývalý zaměstnanec společnosti.  

I když se nyní ví, že Facebook vyvíjí vlastní a nový operační systém, není přesně známé, jak bude vypadat, co bude obsahovat nebo jak bude vlastně fungovat.  

Facebook pracuje na vícero inovacích 

Nový operační systém však není to jediné, co Facebook chystá. Podle všeho pracuje také na vývoji vlastního čipu a také na vývoji vlastního hlasového asistenta, který by měl být poháněn umělou inteligencí.  

Největší bombou je však zmiňované oproštění od Androidu, což je podle mnohých odborníků logický krok, pokud se vezmou v potaz problémy se společností Huawei a podobně.  

Další články