O nové datové centrum se postará Facebook. Budova bude mít 11 pater

Nové datové centrum se postará Facebook

Zatímco první půlrok byl pro Facebook poměrně kritický, udělal mnoho kroků vedle, které ho stály minimálně uživatele, druhý půlrok vypadá slibněji. Nejen, že Facebook začal prověřovat své uživatele, jestli se jim dá věřit v otázce nahlašování nepravdivých zpráv, ale také se rozhodl vybudovat nové datové centrum, které by mělo mít podle předpokladů jedenáct pater. Mělo by se jednat o obrovskou poschoďovou budovou, která bude mít unikátní chlazení.

Nová budova by měla stát na obrovské ploše, která se odhaduje na 170 tisíc metrů čtverečních. Datové centrum by se mělo soustřeďovat zejména na Asii, což je nyní klíčová oblast, na kterou chce Facebook zapůsobit. Podle dostupných informací by mělo jít o speciální datové centrum, které bude zajímavé nejen svou konstrukcí nebo designem, ale také svou cenou.

Bude se jednat už o patnáct datové centrum

Samozřejmě to nebude první ani druhé datové centrum, ale bude se jednat konkrétně o patnácté datové centrum, které bude mít Facebook na svědomí. Do nového datového centra se investovalo dohromady více jako miliarda amerických dolarů a bude umístěné přímo v Singapuru, tedy v jihovýchodní Asii, což je oblast, na kterou se chce Facebook zaměřit.

Jak jsme již zmínili, obrovské datové centrum se má rozkládat na ploše 170 metrů čtverečních, kdy má mít budova neuvěřitelných jedenáct poschodí, která bude po designové stránce velmi jednoduchá, přesto výjimečná.

Nejmodernější budova široko daleko

Z dostupných informací vyplývá, že se bude jednat o nejmodernější budovu široko daleko. Budova se bude rozdělovat na mechanickou část, dále také na prostřední průhlednou část a na provzdušněnou část, do níž je zabudováno speciální chlazení. Chlazení bylo třeba zabudovat z prostého důvodu, a sice klima v Singapuru je velice teplé a vlhké, s čímž si chlazení poradí.

Další články