Opět další zneužití dat uživatelů. Facebook prošetřuje další firmu

Zneužití dat uživatelů

Ach, ten Facebook. Už dávno jsou pryč časy, kdy se jednalo o bezpečnou sociální síť, kde se setkávali lidé z celého světa, kde byli v kontaktu ti, kteří jsou od sebe daleko. V poslední době Facebook padá a padá doslova střemhlav dolů do propasti. Ovšem může si za to sám. Najednou se začalo obchodovat s daty uživatelů, ukázalo se, že data uživatelů rozhodně nejsou v bezpečí. Díky nedávným přešlapům, kterých bylo víc než dost, začaly klesat akcie Facebooku, stejně tak začaly klesat i cifry na bankovním kontu Marka Zuckerberga, zakladatele této sociální sítě. A i když se chvilku zdálo, že je se všemi přešlapy konec, najednou se na světlo světla dostala další informace, a sice opět byly zneužity data uživatelů.

V současné době je sociální síť Facebook zase pod dohledem. Nyní se prošetřuje podezření, že opět mohlo dojít k odcizení osobních údajů uživatelů. A jelikož se jedná o podezření, které je v rozporu s podmínkami dat uživatelů, je nutné i podezření prošetřit.

Nejsou důkazy, přesto podezření bylo vyřčeno

Je nutné však dodat, že do dnešního dne nejsou žádné důkazy o tom, že by bostonská firma, která údajně měla data ukradnout, ukradla, a to nějakým neoprávněným způsobem, který je v rozporu s podmínkami sociální sítě. Ovšem jelikož se ukázalo, že Facebook kšeftuje s daty uživatelů, kde se dá, ani podezření se neklade na lehkou váhu.

Navíc se také nedávno ukázalo, že k uživatelským datům se dostane snadno nejen bostonská firma nebo firmy v Americe, ale také ruská nezisková organizace.

Údaje se dostávají ke komerčním firmám

I kdyby se neprokázalo, že k ukradení dat došlo, je třeba se pozastavit nad tím, odkud vzaly komerční společnosti data uživatelů, která by však měla být pevně pod zámkem. Data uživatelů Facebooku totiž už nějakou dobu čerpají společnosti jako Samsung nebo Adidas. Firmy tak zjišťují, po čem zákazníci touží.

Další články