Osm zajímavostí o sociální síti Facebook

Osm zajímavostí o sociální síti Facebook

Když před patnácti lety vznikla sociální síť Facebook, nikdo tehdy ještě netušil, jaký způsobí světový boom. V současné době je sociální síť Facebook jednou z nejvyužívanějších sociálních sítí vůbec, už to dávno není jen sociální síť zaměřující se na udržování přátelství. Je to naopak síť, kde je možné propagovat svou firmu nebo na které je možné založit i byznys. Pojďme se však podívat na několik zajímavostí o této sociální síti, která se zapříčinila o tom, jak žijeme dnes. 

Na úvod je ještě nutné poznamenat, že dnes tvoří sociální síť zhruba dvě miliardy uživatelů, z toho pět milionů jsou jen Češi různého věku a pohlaví.  

Zajímavosti o Facebooku 

  1. Období ošklivého počasí je tady, což znamená, že se výrazně zvýší počet negativních příspěvků. Podle statistik totiž v případě, že venku prší nebo je škaredé počasí, stoupne počet negativních příspěvků o více jak jedno procento.  
  1. Odebrání nebo případně přidání lidí do přátel může znamenat i smrt. Nejednou se stalo, že policie vyšetřovala vraždu, kdy důvodem bylo opravdu přidání do přátel či případné odebrání z přátel.  
  1. Věděli jste, že Britové používají Facebook i během sexu? Je to zhruba pět procent lidí, kteří jsou na sociální síti tak moc závislí.  
  1. V Číně (a také v mnoha jiných zemích) je Facebook zakázán. Ovšem zakázané ovoce chutná nejlépe, svůj profil na FB má skoro sto milionů Číňanů.  
  1. Jednu chvilku bylo možné získat dokonce i kupon do rychlého občerstvení zdarma, tedy jen v případě, že si odeberete deset lidí ze svých přátel. Reklamní kampaň však byla velmi úspěšná, a tak skončila dříve, než měla.  
  1. Facebook má v současné době větší hodnotu než Netflix, eBay, AOL a Zynga dohromady.  
  1. Na Facebooku se setkáte s takzvanými mrtvými dušemi, což jsou lidé, kteří už sice umřeli, ale svůj profil stále mají. Je jich třicet milionů. 
  1. Každý den zapne Facebook zhruba 900 milionů uživatelů. 

Další články