Po vzoru Instagramu. I Facebook přidal skladby do videí

Facebook po vzoru Instagramu

Od té doby, co Facebook koupil společnost Instagram, se začínají jednotlivé aplikace podobat jako vejce vejci. Zatímco aplikace Facebook je již využívána minimálně (spíše se využívá Messenger, aby všichni byli v kontaktu se svými blízkými), Instagram se naopak využívá víc než dost. To ostatně potvrzuje další zavedená novinka v podobě přidávání skladeb do videí na Facebooku. Tato možnost je na Instagramu už nějaký ten pátek a poměrně se ujala. Vývojáři asi doufají, že se uchytí i na Facebooku, ale tam to spíš bude skomírat.

Pokud využíváte sociální sítě, jistě dáte za pravdu, že je pro vás daleko atraktivnější Instagram než Facebook. Mnozí lidé ani netuší, že videa nebo případně fotoaparát na Facebooku už funguje naprosto stejně jako na Instagramu. Lidé to ale nemají ani potřebu zjistit, Instagram je zkrátka atraktivnější a aplikace Facebook se čím dál častěji vymazává z ploch telefonů.

Skladby do videí jako spása?

Kdo ví, co společnost Facebook zamýšlí tímto krokem, že přidá do příběhu na Facebooku oblíbenou píseň. Ostatně už je to tak – na profil do svého příběhu si skutečně můžeme nahrát píseň, jakou máme nejraději nebo jaká se k aktuálnímu příběhu hodí.

Jak to funguje?

Funguje to zcela stejně jako na Instagramu, tedy vybere se autor, název skladby a také část skladby, kterou chcete, aby byla ve videu slyšet. Píseň si poté barevně označíte a zakomponujete do videa, abyste se vyhnuli dotazům, jaká to píseň hraje nebo jak se jmenuje autor, který skladbu zpívá.

Jak jsme zmínili, funguje to zcela stejně jako na Instagramu, proto pokud tuto funkci ve videích nebo na fotkách hojně využíváte na Instagramu, nebude pro vás nová funkce žádnou novinkou.

Co je však novinka, která se doposud netýká Instagramu, je to, že můžete svůj facebookový profil ozvláštnit, a to právě hudbou. Místo titulní fotky totiž můžete mít video s hudbou, která se přehraje, když někdo na váš profil klikne.

Další články