Proč hodnota Facebooku poklesla? Může za to skandál

Hodnota Facebooku

Facebook už dávno není tak hodnotnou společností, jako tomu bylo donedávna. Jeho hodnota totiž opět poklesla, a to ne o miliony, ale rovnou o desítky miliard korun. Může za to skandál, kterému Facebook musí čelit. Už jste o něm slyšeli? Možná ano, možná ne, přesto si tento skandál připomeneme. Má totiž co dočinění se současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

V nedávné době bylo zveřejněno, že během Trumpovy volební kampaně se společnost, která na volební kampani pracovala, dostala k osobním údajům až padesáti milionům uživatelů Facebooku. Otázkou je, jak je to možné? Odpověď je však až krutě prostá – může za to Facebook, který dostatečně nezabezpečil uživatelské účty. Ale jak se to stalo? Vždyť Facebook přece je dostatečně zabezpečený a naše osobní údaje jsou u této sociální sítě zcela v bezpečí! Omyl. Naše osobní údaje by měly být v bezpečí, ale bohužel nejsou, což každopádně prokázal i nedávno zveřejněný fakt.

Lidé by tomuto tvrzení nevěřili, ovšem samotný Mark Zuckerberg, zakladatel dnes nejznámější a nejrozšířenější sociální sítě Facebook, to potvrdil. Řekl, že udělal chybu právě Facebook.

I když se Facebook nyní snaží co nejlépe zabezpečit profily svých uživatelů, stejně hodnota společnosti klesá, a to rychlostí blesku.

Hodnota koncernu spadla o padesát miliard USD

Bohužel hodnota společností neklesá pomalu, ale skutečně rychlostí blesku. Jenom během posledních pár dnů klesla hodnota společnosti o neuvěřitelných padesát miliard USD. Je to tedy zhruba 41 miliard eur.

Skandál, který nemá obdoby

Je nutné zmínit, že se skandál týkající zneužití údajů uživatelů sociální síti Facebook nemá obdoby. I když se nyní sociální síť snaží svou reputaci opět napravit, tuto cedulku bohužel nikdo neodpáře. Je dost možné, že hodnota společnosti bude díky skandálu klesat dál, i když se nyní dělají různá bezpečnostní opatření.

Další články