Proč končí Průzkumník na Facebooku?

Průzkumník na facebooku

Facebooku se v současné době nedaří. Nejen, že se s ním stále táhne nedávný skandál, ale taky končí i funkce Průzkumník. O skandálu jste jistě slyšeli. Jedná se o skandál, který vyšel na povrch v nedávné době a který se týkal Trumpovy volební kampaně. Firma, která volební kampaň měla na starosti, se nechala slyšet, že během Trumpovy volební kampaně se dostala k osobním údajům až padesáti milionů uživatelů. Zjistilo se tedy, že Facebook není tak zabezpečen, jak se všude píše. Ovšem funkce Průzkumník nekončí kvůli skandálu, ale kvůli něčemu zcela jinému.

Skandál má mnohem horší dopad. Díky skandálu totiž klesá hodnota společnosti rychlostí blesku. Jen během dvou dnů klesla hodnota společnosti nikoliv o miliony či o desítky milionů, ale rovnou o desítky miliard USD.

Zaměřme se však na funkci Průzkumník, která skončila skutečně ze zcela jiného důvodu.

Už žádné rozdělování příspěvků, už žádné hlcení zdi nezajímavým obsahem

Stop rozdělování příspěvků! Facebook se rozhodl skoncovat s rozdělováním příspěvků do různých kategorií. Díky tomu tedy končí funkce Průzkumník.

Zaregistrovali jste vůbec tuto funkci?

Mnozí uživatelé však tuto funkci ani nezaregistrovali, jiní si ji na druhou stranu velice oblíbili. Hlavním úkolem funkce bylo rozdělování stránek na Facebooku do speciálních sekcí, díky kterým se zjistilo, jaké stránky jsou nesponzorované a jaké naopak ano.

U mnohých uživatelských účtů mohl mít Průzkumník i jinou funkci, a sice nabízel uživateli obsah, která sice neodebíral, ale který by se na základě „lajkovaných“ příspěvků mohl uživateli líbit. Jinými slovy nám funkce jenom hltila zeď nesmyslnými příspěvky, díky kterým jsme neviděli obsah jiných uživatelů, s nimiž jsme v minulosti navázali sociální přátelství.

Je tedy víceméně skvělé, že funkce bude vypnuta, a to v nejbližších dnech.

Další články