Proč Rusko investovalo do sociálních sítí?

Investice do sociálních sítí

Sociální sítě jsou dneska něco, bez čeho si lidé nedokážou představit svůj den. Hned po probuzení kontrolují to, co se událo ve světě během noci, co spali. Lidé neustále kontrolují lidi, neustále se sleduje, co přátelé dělají a co nedělají, s kým aktuálně chodí a s kým spí. Mnohým zemím se toto nelíbí – tato závislost na sociálních sítích, proto se rozhodla tyto sociální sítě zakázat. Mezi země, které nepodporují, zakazují a blokují sítě, jako je například Facebook nebo Twitter, patří Čína, ale ani Rusko se netajilo tím, že nepodporuje sociální sítě. Jenže kupodivu právě Rusko najednou obrátilo a investovalo do nejznámějších sociálních sítí, jimiž je Facebook a Twitter.

Rusko však neinvestovalo do těchto sociálních sítí jenom tak – to by nebylo Rusko, které by za tímto investováním nemělo nějaký důvod. Rusko se rozhodlo do těchto největších sociálních sítí investovat proto, aby se odhalily dokumenty, jež souvisí s kauzou ovlivňování prezidentských voleb.

Unikly miliony dokumentů

Podle všeho uniklo více jak třináct milionů dokumentů, které si zaplatili tajní investiční miliardáři. Tyto dokumenty, jak se ukázalo, putovaly do Ruska, a to do kontrolních fondů, kde by mělo dojít k jejich přezkoumání.

Jedná se o sbírku dokumentů, která je dneska známá pod názvem „Paradise Papers“. Podle všeho se zde mají najít i informace, týkající se různých platforem v hodnotách několika milionů dolarů.

Na akcích Rusové zbohatli

Informace o akciích se zde hledají proto, že za tím má stát Jurij Mil’ner, což je ruský miliardář, který má na svém kontu společnosti, jako jsou například DST Global.

Tyto dokumenty výrazně ovlivnili i volby ve Spojených státech amerických, jak jsme zmínili výše. Kauza zasahovala do mnohých kontrolovaných institucí, zasahovalo se do sociálních sítí.

Další články