Půlka českých občanů používá Facebook

Půlka českých občanů používá Facebook

Facebook nemusíme dlouho představovat, jedná se v současné době o nejrozšířenější sociální síť, kterou v současné době využívá několik miliard lidí. Facebook je velice oblíbená sociální síť i v České republice, což ostatně dokazuje fakt, že v současné době používá tuto sociální síť polovina obyvatel Česka. Je to opravdu neuvěřitelné číslo, když si řekneme, že deset milionů lidí u nás žije, z toho kolik je dětí a kolik seniorů, jež Facebook nezajímá. Pět milionů lidí dnes využívá Facebook, a to každý měsíc.

Jak jsme zmínili, jedná se o nejrozšířenější sociální síť na světě. Dnes a denně ji vyžívají miliardy lidí, v Česku pět milionů, což je skutečně neuvěřitelné. Na internetu je měsíčně aktivních zhruba osm milionů Čechů, z toho pět milionů tráví svůj čas na sociální síti zvané Facebook. Facebook tedy využívají dvě třetiny české populace.

Podle všeho se čísla rapidně zvýšila díky programu Boostyour Business, který Facebook přivezl i do České republiky. Dokonce už proběhla i setkání.

Co je to za program?

Jedná se o program, který má podporovat malé a střední firmy v zahraniční expanzi. Jelikož zhruba osmdesát procent českých uživatelů nejznámější a nejrozšířenější sociální sítě je spojeno s malými či středními firmami nebo živnostníky, program zaujal na první dobrou. Vždyť jen deset procent z českých e-shopů rozváží zboží za hranice.

V rámci programu se spojí lidé z celého světa. Program ukáže, jak je dobré růst nejen na své domácí půdě, ale jaké se může růst i v zahraničí.

První setkání nadchlo mnohé Čechy

První setkání už v nedávné době proběhlo a kupodivu přilákalo mnoho Čechů, konkrétně více jak 300. Všichni do jednoho potvrdili, že pro byznys je v současné době Facebook velice důležitý, pro mnohé firmy dokonce klíčový nástroj, který se zasluhuje o větší zisky a větší dosah.

Další články