QR kódy pro všechny nově na Instagramu

QR kódy pro všechny nově na Instagramu

Sociální sítě pod taktovkou Facebooku jenom kvetou. Tedy přichází alespoň s novými novinkami a myšlenkami. Například Instagram, který je také ve vlastnictví sociální sítě Facebook, se nově nechal slyšet, že dojde na jeho platformě ke spuštění celosvětových QR kódů pro všechny. V praxi to bude znamenat jednu věc, a sice že QR kód bude moct skenovat jakoukoli fotografickou aplikaci.  

Z počátku jenom v Japonsku 

Možná jste už o této možnosti slyšeli. Nejedná se totiž o novinku, která by zasáhla celý svět. Kupříkladu Japonsko je jednou ze zemí, kde už tato novinka fungovala. Právě v Japonsku bylo možné vygenerovat si vlastní QR kód pro všechny.  

Jak vygenerovat vlastní QR kód? 

Nabízí se otázka, jak vygenerovat vlastní QR kód. Není to nic těžkého, stačí přejít do nastavení na svém profilu. Právě nastavení by vám mělo automaticky nabídnout položku QR kód, skrze kterou si vlastní kód vygenerujete.  

Možná jste podobnou funkci už měli v nastavení, ale jednalo se pouze o generaci interních QR kódů. Nyní mluvíme o celosvětových QR kódů pro všechny.  

Tvorba interních QR kódů odstraněna 

Je třeba zmínit fakt, že tvorba interních QR kódů byla odstraněna. Respektive dojde k jejímu odstranění a bude postupně nahrazována novou aplikací, která bude generovat už celosvětové QR kódy pro všechny, jak již bylo zmíněno.  

V praxi to bude fungovat tak, že naskenovaný QR kód automaticky převede uživatele na instagramový profil dané společnosti nebo dané osoby. Člověk se tak může ihned informovat o tom, jaká je otevírací doba konkrétní společnosti nebo jaké jsou aktuální novinky firmy, u níž využívá aktivně jejich služeb. 

Takový QR kód může obsahovat užitečné informace, aktuální menu nebo cokoli jiného – nemusí odkazovat přímo na hlavní stránku nebo ryze na profil dané společnosti nebo firmy.  

Další články