Rusňákova investiční skupina DRFG a možnosti investic

DRFG a možnosti investic

Mnoho z nás se snaží své vydělané peníze dobře investovat co nejlépe, s co nejmenším rizikem ztráty a s dobrým výnosem. Investice do fondů zakladatele společnosti DRFG Davida Rusňáka je jednou z možností, jak své peníze zhodnotit. Tyto dluhopisy a fondy si na trhu získaly důvěryhodnost a podle ohlasů, diskuzí i recenzí mají velmi dobrou výkonnost. O dluhopisy je zájem a fond zaměřený na reality vykazuje neustálý růst. David Rusňák a jeho tým chce růst jednotlivých fondů urychlit a na palubě jeho letadla v podobě sehrané party společnosti DRFG se dějí velké věci.

Změna forem kolektivního investování

V poslední době jsou Češi odvážnější v oblasti investic a více riskují. Zlepšila se i finanční situace a informovanost. Investiční skupina DRFG reaguje pružně na poptávku. Oba podílové fondy dosud obchodují v konzervativním duchu, ale otevírají se široké veřejnosti. Navíc se chystají změny. Záměrně tato investiční společnost neinvestuje prostřednictvím akcií s vysokým riskem a rizikem propadu. Výdělek fondů se pohybuje stabilně kolem 4 až 5 % ročně. I když v zahraničí lidé investují do exotických produktů, jako do vína, do známek i automobilových veteránů nebo bitcoinů, Češi jsou věrní konzervativním nástrojům.

Změna v investičním chování

I u nás je vidět trend přechodu z aktivních forem k pasivním formám investování. Lidé nesvěřují finanční prostředky portfolio manažerům, ale snaží se je zhodnotit sami prostřednictvím pasivních instrumentů. Sledují výkonnost celého balíčku, portfoliového koše či výkonnost amerických indexů. U nás se moc neinvestuje do konkrétních akcií na dané burze, ale spíše do ekonomiky jako celku. Naši lidé jsou spořiví. V průměru investují 350 000 korun a asi polovina z nich investuje jednorázově. Třetina lidí stále přispívá pravidelnými vklady. Někteří to kombinují a vyšší částky přidají k těm pravidelně spořeným v době, když se jim prostě zadaří. Investice jsou všeobecně na vzestupu.

Další články