Slovensko a Facebook – co je pojí?

Co pojí Slovensko a Facebook

Facebook jakožto nejrozšířenější sociální síť vůbec, je zodpovědná za obsah, který se v této aplikaci ukazuje. Přece jenom sociální sítě dneska opravdu ve velkém ovlivňují naše úsudky, ovlivňují celý náš život. Jenom na této sociální síti trávíme dnes a denně tři hodiny, což je strašné, pokud si přičteme k těmto třem hodinám taky osm hodin v práci, osm hodin spánku a k tomu všemu taky nějakou tu cestu do práce či z práce. Navíc nyní jsou sociální sítě, hlavně tedy Facebook, plné nenávisti, proti které se bojuje. Například Slovensko slíbilo pomoc, pokud by se mělo bojovat proti identifikované nenávisti.

Všichni samozřejmě moc dobře víme, v čem Facebook zrovna dvakrát nevyniká. Ještě doposud mohou lidé krást identity jiných. Samozřejmě, neustále se proti tomuto problému bojuje, ale Facebook je obrovská síť, která nemůže smazat všechny ukradené identity během jednoho dne. Bohužel během dne, kdy nestihne smazat všechny identity, přibudou další a další. Je to zkrátka nekonečný, opakující se proces.

Nyní se však řeší trochu jiné věci – například se nyní řeší extremistické vyjadřování, které je namířeno proti náboženstvím nebo rasám – nenávistné obsahy jsou také mazány. Ovšem nyní se musí Facebook zaměřit na konkrétní země a konkrétní problémy. Každá země totiž na svých facebookových profilech šíří jiný nenávistný obsah, který je poslaný různým lidem.

Na Slovensku se zneužívá romská problematika

Například takové Slovensko se ve velkém potýká s tím, že se zneužívá romská problematika k šíření extremismu a extremistických názorů. Facebook tedy ví, že slovenské účty a slovenské využívání jeho služeb musí zaměřit na tento nenávistný obsah, který bude dle podmínek smazán.

Slovensko pomáhá

Samotné Slovensko se rozhodlo, že bude samo o sobě pomáhat vyhodnocovat a odlišovat to, co je možná humor a to, co je skutečně nenávistný obsah, který může ranit mnohé z nás. Facebook to tak možná bude mít snazší.

Další články