Společnosti Facebook se opět zvýšily zisky i tržby

Společnosti Facebook se opět zvýšily zisky i tržby

I když se říká, že společnost Facebook hodně riskuje tím, jak za zády uživatelů obchoduje s jejich osobními daty, přesto je sociální síť Facebook sítí, které se rapidně zvýšily tržby i zisky, a to v uplynulém třetím kvartále letošního roku. Kromě toho se zvýšil také počet měsíčních aktivních uživatelů sociální sítě, a to rovnou o osm procent na skoro dva a půl miliardy. To vyplývá ze zveřejněných statistik, kterými se Facebook logicky chlubí.  

I když i třetí kvartál letošního roku byl plný skandálů, pravdou je, že i přesto se společnosti Facebook dařilo. Možná se jí dařilo právě kvůli skandálům, díky čemuž byla sociální síť navštěvovanější a probíranější.  

Jaký byl čistý zisk společnosti? 

Pokud bychom měli hovořit o čistém zisku společnosti Facebook, mluvili bychom o pěti a půl miliardám eur či 6,1 miliardám USD. Jedná se o meziroční zvýšení zisku o skoro dvacet procent. Se zvyšujícími se zisky společnosti Facebook vzrostla také cena akcií, a to na 2,12 USD.  

Jak již byl zmíněno, společně se ziskem společnosti vzrostla také tržba společnosti, a to o skoro třicet procent na 17,7 miliardy USD. S tímto výsledkem se nepočítalo, tímto se překonalo nejedno očekávání. Facebook překvapil opravdu nejen sebe samotného tímto výrazným nárůstem i aktivních uživatelů.  

Facebook je aktuálně pod tlakem 

I když se však společnosti Facebook daří, aktuálně je pod velkým tlakem a každé jednotlivé kroky společnosti jsou sledovány médii. Blíží se totiž prezidentské volby ve Spojených státech amerických a Facebook by od prezidentských kampaní měl dát ruce pryč. Přece jenom minulé prezidentské volby ve Spojených státech pro něj skončily doslova tragicky, když vyplynul na povrch skandál s ukradenými daty, jež se měla údajně použít k ovlivnění prezidentských voleb. 

Navíc se nyní stále mluví o ochraně údajů, což je další oblast, kterou Facebook nebere zrovna vážně. 

Další články