Společnosti Facebook se poprvé v historii propadl zisk

Společnosti Facebook se poprvé v historii propadl zisk

Společnost Facebook měla ještě donedávna stále úsměv na tváři. I když jí byly účtovány pokuty, stále ještě hospodařila se ziskem. Nedávno se jí však úsměv propadl, protože poprvé ve své historii zjistila, že jí nenarostl příjem, ale naopak se zisk propadl kvůli pokutám, které ve druhém kvartálu byly opravdu vysoké. Nepřidává tomu ani nedávno udělená pokuta, která je ještě dozvukem skandálu s Cambridge Analytica, která byla stanovená ve výši pěti miliard dolarů.  

Za druhý kvartál letošního roku společnost Facebook utržila necelých sedmnáct miliard dolarů, což je zatím nejslabší čtvrt rok, který společnost ve své historii registruje.  

Facebook rostl až doposud 

Pokud se zajímáte o sociální síť Facebook a o dění kolem společnosti, určitě víte, že za celou dobu, co společnost existuje, společnost neustále rostla. Rostla doslova masivním tempem, v pravidelných intervalech jí rostl i příjem. Zlí jazykové tvrdili, že je jen otázkou času, kdy se tento růst zarazí a kdy spadne. A to se kupodivu stalo, a to v druhém kvartálu letošního roku.  

Pokud sledujete dění kolem Facebooku, víte, že se mírné zpomalení registrovalo už nějakou dobu. Nebylo to však nic strašného, nic, nad čím by se člověk pozastavil. A nyní došlo poprvé v historii k poklesu růstu.  

Po zaplacení pokut bude zisk opět růst 

I když se zatím společnost Facebook nevyjádřila k nedávno udělené pětimiliardové pokutě a ani k tomu, že její zisk poprvé v historii poklesl, ze zdrojů víme, že si společnost Facebook věří. Po zaplacení všech pokut, které jí leží na stole by se měla opět sebrat a opět by měl zisk potácet směrem nahoru.  

Pokles zisků společnosti Facebook by ji však měl dohnat k zamyšlení. Co dělá společnost špatně? Nepřesáhla konečně tu pomyslnou hranici, kterou se snažila svými průšvihy přesahovat? Poprvé také nenarostl průměrný příjem z jednotlivých uživatelů, výsledky společnosti Facebook bijí na poplach.  

Další články