Státy se obrňují proti kryptoměně Facebooku. Jaké země ji zablokují?

Státy se obrňují proti kryptoměně Facebooku. Jaké země ji zablokují?

Už jste slyšeli o kryptoměně sociální sítě Facebook? Určitě ano, mluví o ní celý svět. V současné době je o kryptoměny velký zájem. I když je to investice jako každá jiná, tedy investice s neustále kolísající hodnotou, přesto je o kryptoměny větší zájem než o jiné investice. Největší spekulace se však pojí právě s facebookovou kryptoměnou, kterou nazvali Libra.  

Když se nedávno společnost Facebook nechala slyšet, že vydá svou vlastní kryptoměnu, vzbudilo to vlnu různých odezev. Zatímco některé byly kladné, jiné nebyly zrovna nejlepší. Proti je například prezident Spojených států amerických, který se nechal slyšet, že jedinou platnou měnou je dolar, a tak to také zůstane. Na druhou stranu se našlo mnoho společností, které do ještě nedokončené kryptoměny zainvestovaly doslova miliony korun.  

Už je to nějaký ten pátek, kdy se ví, že facebooková kryptoměna Libra se dostane na světlo světa příští rok. A jelikož se blíží doba jejího vydání, začínají se uzavírat jistá spojenectví. Například Německo a Francie se rozhodly, že budou kryptoměnu Libra zcela blokovat.  

Zejména Francie nechce kryptoměnu Facebooku ani povolovat 

Podle francouzského ministra financí by Evropská unie neměla kryptoměnu Facebooku ani povolit. Ovšem nejen podle Francie, ale také podle Německa si nemá žádná soukromá firma nárokovat měnovou kompetenci, která je vlastní suverénním státem.  

Podle francouzského ministra financí Libra představuje riziko pro spotřebitele, představuje také riziko pro finanční stabilitu i riziko pro suverenitu evropských států.  

Jak to nakonec dopadne? 

Nabízí se otázka, jak to celé nakonec dopadne. To je však všechno jen předmět spekulací. Pravděpodobně další stanoviska dalších států přijdou s blížícím se představením nové kryptoměny. Jak jsme zmínili, to se má stát během příštího roku. 

Další články