Tipy, jak efektivně používat Facebook Messenger

Facebook Messenger

Pokud nahlédnete lidem do jejich mobilního telefonu, zjistíte, že drtivá většina z nich má na displeji staženou aplikaci Facebook Messenger. Je to skvělá aplikace, která udržuje ty, kteří jsou daleko, v kontaktu, na druhou stranu odděluje ty, kteří jsou hned vedle sebe. Je to však jen jedna z mnoha aplikací, která toto umí. Zároveň je to ale jedna z vůbec prvních aplikací, která se mimochodem velmi uchytila díky samotné sociální síti Facebook. Lidé považují Facebook Messenger za aplikaci, kterou mohou využít jen k udržování kontaktu s ostatními, je to však aplikace, která toho umí daleko víc. Možná jste o nějakých funkcích Messengeru doposud ani neslyšeli.

Jak jsme tedy zmínili, jedná se o důležitou komunikační síť, kterou používá opravdu mnoho, mnoho z nás. Málokdo ji ale využívá plnohodnotně. Proto jsme se rozhodli vám přinést několik tipů na to, jak tuto aplikaci využívat efektivně či jak ji využívat tak, aby vám šetřila práci i čas.

Používejte zavináč

Pokud tvoříte skupinovou konverzaci, je mnohdy velmi těžké najít v množství přátel jednoho přítele, kterého chcete do skupinové konverzace přidat. V tomto by vám mohl pomoct zavináč, díky čemuž snadno a rychle najdete toho konkrétního člověka, kterého chcete do konverzace přidat. Nemusíte se tedy brodit seznamem vašich přátel, pomocí zavináče to jde snadno a rychle.

Vypněte nabíhající hlavičky chatu

Když jste si aplikaci Facebook Messenger pořídili, byli jste doslova paf s nabíhajících hlaviček chatu, díky kterým jste byli neustále v obraze. Později vás ale začaly štvát, a tak jste se rozhodli je vypnout. Mnozí lidé ale stále nevědí, že se takové nabíhající hlavičky chatu dají vypnout. Stačí ale kliknout na svůj profil a v dolní části menu dát “vypnout” těmto hlavičkám. Nebudou vám tak brát místo na displeji telefonu.

Skryjte náhledy zpráv

Přímo v aplikaci je možné zakázat zobrazení ukázek zpráv na zamknuté obrazovce. To je výhodné zejména tehdy, pokud třeba nechcete, aby vaše drahá polovička věděla, s kým si píšete. Nemusíte se bát, že by se náhledy skryly i jinde, týká se to opravdu jen aplikace Messenger.

Další články