Umělá inteligence Facebooku pomáhá. Jak?

Umělá inteligence Facebooku

Už jste slyšeli o tom, že Facebook se snaží odstranit ze svých účtů, skupin a stránek fotografie či příspěvky, které nějakým způsobem mohou souviset se zneužíváním dětí? Ne? Ona je to poměrně žhavá, čerstvá novinka, kterou se snaží Facebook zřejmě nalákat nové uživatele, které ztratil při jeho nedávných závažných problémech a skandálech. Nicméně tímto krokem, kterým bojuje proti sexuálním podtextům a proti zneužívání dětí, splňuje svůj slib, který dal, a sice že odstraní nevhodný obsah, který je zároveň zakázaný, ze svého systému.

I když se jedná jistě o dlouhou trať, přece jen takových příspěvků může být miliarda, Facebook si vynalezl pomocníka v podobě umělé inteligence, která je schopná identifikovat a zachytit případné fotografie poukazující na zneužívání dětí. I když si mnozí lidé mohou myslet, že tento systém nemůže fungovat, opak je pravdou. Doposud se zachytilo skoro devět milionů příspěvků, které se jakýmkoli způsobem týkaly zneužívání dětí, které poukazovaly na dětskou nahotu nebo případně které byly psychickým nátlakem.

Příspěvky jsou mazány automaticky díky umělé inteligenci

Pokud si myslíte, že zachycené příspěvky umělou inteligencí ještě putují ke schválení, jste na omylu. Takových příspěvků je bohužel tolik, že je umělá inteligence z 99% maže hned, co na ně narazí. Nejdříve se umělá inteligence zaměřuje na uživatelské účty, které podle všeho vlastní mladiství, kteří dosáhli hranice třinácti let, poté se ale prověřují i další uživatelé.

Monitorují se dokonce i konverzace

Co je trochu zarážející, je to, že se začínají monitorovat i potencionálně nebezpečné soukromé konverzace. Na jednu stranu se tak může předcházet sexuálnímu zneužití, ale v mnoha případech se také jedná o narušení soukromí, které může Facebook stát v nejlepším případě další uživatele.

Důvod kontrolování a monitorování podezřelých soukromých konverzací je fakt, že v případě, že by došlo k podezřelým krokům, mohlo by se zabránit ublížení nebo tomu, že by se děti donutily k činům, které vlastně ani udělat nechtějí.

Další články