Už jste si všimli takzvané Watch Party?

Watch Party

I když Facebook není dnes tou nejspolehlivější sociální sítí, stejně se snaží zazářit i přes přešlapy, které v poslední době podniknul. Nyní se snaží své uživatele zaujmout takzvanou Watch Party, což je sledování videí ve skupině. Je to nejspíše další krok, kterým chce nalákat nové uživatele, jejichž počet neustále klesá (společně s akciemi, díky čemuž přišel Mark Zuckerberg o sedmnáct miliard dolarů během pouhých dvou hodin).

Nová funkce je zatím dostupná jenom ve skupinách, ovšem předpokládá se, že dojde k rozšíření skupinových videí i do stránek, které mají hodně uživatelů.

Setkejte se s uživateli po celém světě

Nová takzvaná Watch Party umožňuje sledovat videa ve skupinách na Facebooku. To znamená, že se najednou dostanete do konverzace s lidmi z celého světa. V nové novince společnosti Facebook se má naživo sledovat živé vysílání nebo případně předem nahraná videa. Ta je možné v reálném čase mezi sebou chatovat, sdílet, také samozřejmě sledovat.

Je zajímavé, že si takovou Watch Party můžete pustit individuálně, ale také se můžete přidat ke společnému, už rozběhnutému vysílání, kdy se tak dostanete do skupiny uživatelů po celém světě, abyste sledovali něco, co vás společně zajímá.

Do WatchParty je možné přidat i videa, která vytvoříte sami.

Sledujte to, co je na Facebooku dostupné

Je však nutné poznamenat, že sledovat je možné jenom to, co je dostupné na Facebooku. Nikoli tedy to, co sledujete například na Youtube. Jen facebooková videa jsou povolena. Co je zároveň také povoleno, je komentování v reálném čase. Samozřejmě můžete vysílání komentovat i oblíbenými reakcemi v podobě emoji.

Nová funkce čím dál méně oblíbené sociální sítě byla v minulých měsících testována a úspěšně. Díky poměrně velkému úspěchu se nyní Watch Party mohou bavit všichniuživatelé po celém světě.

Další články