Už jste si všimli animovaných GIF anket?

Animované GIF ankety

Dnes trávíme hodně času na sociálních sítích. Je to pochopitelné, vždyť lidé se naučili být dneska jedině online, nikoliv offline. V současné době navíc neustále vzniká mnoho nových sociálních sítí, proto se není čemu divit, že si chce sociální síť Facebook udržet své místo tak, že neustále vymýšlí nové změny a novinky, které mají uživatele nadchnout, ale bohužel je zatím jenom pobuřují. Nicméně nyní vznikla novinka, která nás spíše potěší – kdo by nemiloval GIFY, které vždy dokonale vystihují to, co si myslíme? A právě GIFY nyní najdeme i v podobě anket.

Facebook se tedy rozhodl zacílit na pozornost každého z nás. Rozhodl se pro pohyblivé obrázky, kterých bude na Facebooku čím dál víc. Pohyblivé obrázky zvané GIFY jsou čím dál populárnější, proto možná přistoupil ke GIF anketám.

Co nás čeká?

Ankety jsou v podobě netradičních, pohybujících se obrázků. Čekají na nás taky skvělé, netradiční textové odpovědi, které si určitě zamilujete. Samozřejmě to není funkce, která by byla dostupná pro všechny. Je to novinka, která, dalo by se říct, je ještě v jakémsi testování a je zatím jenom pro mobilní aplikaci Facebook. Nenajdeme ji tedy v desktopové verzi, což by se však zanedlouho mohlo změnit.

Ankety jsou dostupné jak u iOS, tak i u Androidu.

Nejen GIFY, ale i standardní obrázky

Samozřejmě to, že se ankety mohou udělat i v pohyblivé podobě, neznamená, že se dalo pápá klasickým, nepohyblivým obrázkům. V nabídce jsou podle všeho i oblíbené reakce v podobě klasických obrázků, jak je známe.

Facebook sice byl proto, aby se standardním obrázkům dalo pápá, ale aby nedošlo ke stížnostem z řad uživatelů, kteří tyto nepohyblivé odpovědi milují, nechaly se v nabídce. Co je ještě nutné dodat, tak je to, že odpovědi jsou v anketách omezeny – může se odpovědět jenom dvakrát, a to z praktických důvodů.

Další články