V rámci Facebook Pay se budou moct posílat peníze i přes Instagram a WhatsApp

V rámci Facebook Pay se budou moct posílat peníze i přes Instagram a WhatsApp

O tom, že už se bude moct platit i přes Facebook, jste možná už slyšeli. Facebook se chce dostat do všech míst, kde být může, a tak se tomuto kroku nemůžeme divit. Není to však tak dávno, co se nová služba Pay či také Facebook Pay představila. Pro mnohé je tak tato zpráva opravdu ještě čerstvou a naprosto novou informací. V rámci této služby, která jen rozšířila portfolio společnosti Facebook, lze posílat peníze přátelům skrze další aplikace, jež společnost vlastní. Peníze lze tak posílat například skrze WhatsApp, Messenger nebo také Instagram.  

Služba je dostupná zatím jen ve Spojených státech 

I když se mnozí možná začali radovat z této nové služby, pravdou je, že služba je aktuálně dostupná jenom ve Spojených státech amerických. Nyní, tedy z počátku, se testuje především jen na Facebooku a Messengeru, ale postupně se budou přidávat i další aplikace, skrze které se mají peníze v rámci služby posílat.  

Aktuálně je v testování takzvané Pay zboží. Tímto jsou myšleny například vstupenky nebo nákupy v hrách či příspěvky vybraným stránkám.  

Facebook Pay rovná se Libra? 

Mnohé z vás jistě napadlo, zdali nemá nová služba něco do činění s kryptoměnou Libra, která by se letos měla ukázat světu. Facebook však tvrdí, že nová služba nemá s kryptoměnou nic společného, nová kryptoměna bude vybudována čistě na už existujících finančních infrastrukturách a také na už vzniklých partnerstvích.  

Co nová služba potřebuje ke svému provozu? 

Abyste mohli novou službu Pay využívat, musíte přidat údaje ze své platební karty. Pokud však nechcete Facebooku poskytovat tyto choulostivé informace, je možné se napojit skrze PayPal. Poté už jen vyberete, jestli bude karta nebo účet dostupní jen pro vybrané aplikace Facebooku nebo jestli budou k dispozici pro všechny appky společnosti.  

Další články