Video chatování? Už bude možné i na Facebooku!

video chatování

V poslední době jedna z nejrozšířenějších sociálních sítí přichází s mnoha inovacemi a novinkami, které by měly udržet aktivní uživatele. Díky tomu, že jsou v poslední době populární i jiné stránky, než jenom Facebook, společnost se rozhodla, že si svou vedoucí pozici udrží. V blízké budoucnosti se tak můžeme těšit na řadu novinek. Jednou z nich je také zařízení, díky kterému bude možné video chatování.

Tuto novinku se však zatím pokouší společnost zavést pouze na mobilních zařízeních, která mají operační systém Android. Pro iOS systémy bude tato inovace možná až tehdy, kdy bude stoprocentně fungovat. K zařízení, které bude video chatování umožňovat, se totiž má přidat i jistý inteligentní reproduktor. O co se však ve skutečnosti bude jednat, to se ještě neví.

Tato novinka, která určitě do jisté míry ovlivní naše aktuální působení na této sociální síti, se v současnosti vyvíjí v oddělení Building 8, o němž je známo, že se zde vymýšlí tajné projekty.

Jak by mělo takové video chatování vypadat?

O tom, jak by měla tato novinka vypadat, se doposud spekuluje. Z ověřených zdrojů se však už teď ví, že u chatování bude mít obrazovka velikost notebooku. Přesná úhlopříčka ale není samozřejmě stoprocentně známá, někteří mluví o rozmezí mezi třinácti až patnácti palci, jiní zase mluví o větších rozměrech, protože prý zde budou přítomny i kamery s širokými pozorovacími úhly. Velikost se samozřejmě bude odvíjet i podle mikrofonu a reproduktoru.

Co si od tohoto zařízení slibují?

Společnost se tímto chce zase jaksi oddálit své konkurenci. Chce si tak zajistit svou vedoucí pozici. Mimo to by však toto zařízení mělo dodat uživateli pocit toho, že volající je ve stejné místnosti.

Jednou z funkcí tohoto zařízení by podle všeho mělo být i skenování prostoru, abychom se tak mohli opravdu cítit, že je ten, s kým voláme, opravdu u nás. V blízké budoucnosti se však má světu ukázat pouze jeho prvotní podoba, která bude samozřejmě neustále inovována. V té vzdálenější budoucnosti má toto zařízení mít dokonce i 360tistupňové kamery.

Další články