Videoreklamy součástí Messengeru

Videoreklamy součástí Messengeru

Na Facebooku dnes trávíme skutečně mnoho času. Jedná se o nejoblíbenější a také nejznámější sociální síť, která se však potýká s mnoha problémy. Aby na problémy nepadalo světlo, sociální síť se rozhodla nadchnout své uživatele další novinkou, která však není zrovna příjemná. To, že se z Facebooku stává spíše reklamní sociální síť, kterou díky velkému počtu reklam začnou opouštět uživatelé, jistě víte. Reklamy se začaly vyskytovat i v Messengeru, který k Facebooku patří jako sluníčko k létu. Nyní se však do Messengeru začnou „cpát“ i videoreklamy, které jsou označovány za mnohem otravnější a nelíbIvé.

Není to tak dávno, co se do Messengeru nahrnuly reklamy. Jednalo o nepříjemnou novinku, která se však dala odstranit (alespoň na chvíli). Lidé reklamu v oblíbeném chatu samozřejmě nepřijali dobře, ovšem ukázalo se, že to, co chtějí uživatelé, už dávno Facebook nezajímá. Jinak by se videoreklamy do chatu nedostaly.

Budeme si moct reklamy zakrýt?

Zatím jsme zvyklí na to, že si reklamy v Messengeru můžete zakrýt. Není to dlouhodobé řešení, ale je to jisté řešení, které se dá neustále opakovat dokola. Bohužel nové videoreklamy, které se zanedlouho dostanou do každé aplikace Messenger na světě, se nebudou moct nijak zakrýt či schovat. Budeme je moct jedině nahlásit.

Kde se budou videoreklamy objevovat?

Podle aktuálních informací by se měly videoreklamy objevovat zejména v prostoru vedle správ a kontaktů. Budou tedy vadit při chatování, což jistě naštve drtivou většinu uživatelů. Podle všeho se Facebook už pustil do testování této novinky, které se tedy neřadí k těm, za které bychom byli rádi. Facebook toho na své sociální síti i ve svých aplikací může udělat tolik, on však zatouží po větších ziskách z reklam a otravná a rušivá novinkách je na světě.

Díky reklamám také dojde k negativnímu efektu. Nové reklamy totiž budou více spotřebovávat data, pokud budete připojeni k internetu přes mobilního operátora.

Další články