Vietnam obvinil Facebook. Kvůli čemu?

Vietnam obvinil Facebook. Kvůli čemu?

Když vznikla sociální síť Facebook, všichni jsme byli doslova u vydržení a museli jsme účet na této sociální síti mít. Najednou už nás nezajímalo ICQ nebo podobné sítě, Facebook byl tím, co získalo naše srdce. Z počátku se jednalo o skvělou sociální síť, nyní je to ale sociální síť, která je spojována s mnoha velkými průšvihy. Dokonce se díky nerespektování ochrany osobních údajů Facebook v mnoha zemích zakazuje, například v Číně je nahrazen jinou aplikací. Do boje s touto sociální sítí se však po nějaké době pustil také Vietnam, který obvinil Facebook z porušování zákona o kybernetické bezpečnosti.  

Samozřejmě Vietnam není jediný, který aktuálně bojuje se sociální sítí Facebook či který ji aktuálně chce zažalovat. Facebook čelí nespočetnému množství žalob, dokonce v Rusku bude pravděpodobně zcela zakázán. Vietnam se však nařknul za stránky, na kterých měli uživatelé zveřejňovat komentáře kritické vůči vietnamské vládě. Po objevení těchto stránek bylo obvinění na stole.  

Facebook nechtěl odstranit stránky 

Úřady komunistického Vietnamu podle všeho urgovaly na společnost Facebook s prosbou o smazání či případné odstranění stránek, na nichž se podle všeho konaly a podněcovaly protistátní aktivity. Jelikož však Facebook svým nereagováním dal jasně najevo, že stránky odstraňovat nebude, obvinění za porušování zákona o kybernetické bezpečnosti bylo na stole.  

Na stránkách špinících vietnamskou vládu se měly hromadit informace o očerňování různých jednotlivců a institucí.  

Facebook se zatím ke kauze nevyjádřil 

Zatímco úřady komunistického Vietnamu jsou více než výřečné, Facebook se zatím k ničemu konkrétnímu nevyjádřil. Mlčí dokonce i mluvčí společnosti Facebook, která za sebe nechala hovořit jen to, že se odstranění stránek posuzuje na základě podmínek používání a na základě zákonů platných v konkrétní zemi. 

Další články