Virus, který se šíří Facebookem – jak zjistí vaše heslo?

virus FB

Facebook je dnes nejrozšířenější sociální sítí vůbec. Samozřejmě to na Facebook klade jakousi zodpovědnost. Musí nabízet uživatelům to, co chtějí, ale v poslední době jim spíše nabízí to, o co nemají zájem, a sice o kradení hesla a kradení identit. Facebook se proti těmto krádežím samozřejmě už do boje dal, ale zatím není zrovna mnoho způsobů, jak takovým loupežím předejít. Hlavně, když se virus, který toto má na starosti, neustále šíří internetem.

Sofistikovaný virus se internetem a konkrétně sociálními sítěmi pohybuje v podobě škodlivého kódu, který bez úvah krade přihlašovací údaje a poté díky tomu ovládne celý počítač. Mnohdy totiž neukradne heslo jenom od uživatelského účtu na Facebooku, ale ukradne vám veškeré přihlašovací údaje ze všech vašich účtů.

Nejsou za tím profesionální hackeři

Kupodivu za tímto virem nejsou hackeři, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností, ale jsou za tím naprostí amatéři. Na internetu totiž koluje nespočet návodů a manuálů, jak vlastně takové sofistikované viry fungují, jak je vyvolat, jak je použít ve svůj prospěch.

Někdo asi podobným způsobem vytvořila aktuální vir, který se dá přirovnat k tomu klasickému trojskému koni. Výstižně ho pojmenovali „Insta Karmou“ a napadá nejdříve samotný Facebook, který si doslova podmaní, ale také následně i celý počítač.

Jak vypadá spuštění tohoto viru? Jako typický Facebook!

Pokud náhodou se stane, že byste takový vir spustili, pak se vám zobrazí naprosto základní, jednoduché grafické rozhraní, v němž máte vyplnit emailovou adresu a heslo, které používáte v souvislosti s vaším facebookovým účtem. Pak tam bude ještě jedno políčko, v němž se má vyplnit URL adresa toho, na koho chcete heslo získat. Jenže právě tento vir, který je převlečen za Facebook, si takto vymaní heslo z vás, než z osoby, z níž heslo chcete vytáhnout.

Další články