Zajímavosti o Facebooku, na kterých se podílíte i vy

Zajímavosti facebook

Facebook, jakožto dnes nejrozšířenější a nejrozsáhlejší sociální síť, nyní čelí mnoha obviněným. Stále se s ním táhne kauza prezidentské kampaně, během které se společnost, provádějící prezidentskou kampaň, dostala k tisícům osobním údajům uživatelů. Ukázalo se tak, že Facebook není tak bezpečný, jak se na první pohled může zdát. Ukázalo se taky, že Facebook o nás ví první poslední, ví všechno o našich příbuzných i známých, dokonce i o našem soukromí. Proto by bylo férové, kdybychom si i my řekli něco, co o Facebooku jen tak někdo neví.

Vždycky to musí být vyrovnané, proto se nyní pojďme zaměřit na zajímavosti o Facebooku, které vás možná překvapí, přesto si uvědomíte, že se na nich vlastně podílíte do jisté míry taky.

Co jste doposud nevěděli?

  • Majitelé chytrých telefonů svůj Facebook kontrolují především pomocí mobilní aplikace. Během dne to dělají v průměru čtrnáctkrát.
  • Někdy Facebook spojuje, jindy však dokáže i zabít. Doposud policie vyšetřovala desítky vražd, které byly způsobeny jenom z proto, že si někdo někoho vymazal z přátel.
  • Facebook o nás ví skutečně všechno. Ví přesně, jaké stránky navštěvujete, aniž byste byli ke svému účtu přihlášeni.
  • Facebook rozvádí. Jenom ve Spojených státech amerických mohl za třetinu rozvodů Facebook.
  • Průzkumy, výzkumy i studie ukázaly, že jeden ze tří uživatelů se cítí psychicky hůř, když se dostaví na Facebook. Pokud se tedy cítíte špatně, možná za to může právě Facebook.
  • Facebook je také virtuální hřbitov. Najdete na něm více jak třicet milionů účtů lidí, kteří jsou již po smrti.
  • Věděli jste, že přes necelé čtyři uživatele byste se dostali k jakémukoliv uživateli? Například pokud byste se chtěli dostat k Jennifer Aniston nebo k Johnymu Deppovi, dostali byste se k němu přes vašeho přítele, který má dalšího přítele, ten mám svého přítele a ten má přítele, který už má vaši vysněnou celebritu v přátelích.

Další články