Zisk Facebooku opět roste!

Zisk Facebooku roste

Pokud vás práce, do níž chodíte, nebaví a nenaplňuje vás, měli byste ji změnit. Neměli byste však přejít z jedné práce do druhé, ale měli byste se zkusit postavit na vlastní nohy a začít podnikat. Pokud totiž začnete podnikat, máte mnoho možností – můžete si skutečně vybrat obor, který vás bude naprosto bavit. Jestli máte navíc nějaký nápad, proč ho nezrealizovat? Třeba máte nápad na nějakou sociální síť, jako je dneska Facebook! Právě tato sociální síť byla kdysi taky jenom nápadem, který se zrealizoval a který ze zakladatele udělal miliardáře. Navíc tato společnost stále roste, například nyní vzrostl společnosti zisk!

Společnost Facebook je známá tím, že její zisky neustále rostou. Co čtvrtletí, to vyšší zisky. Možná je to dosti předvídatelné, protože přece jenom na této sociální síti lidé tráví neskutečně mnoho času a lidí, kteří se do této sociální sítě hlásí, stále přibývá.

Pojďme si však říct o aktuálním rostoucím zisku, který skutečně předčil očekávání!

O kolik vzrostl zisk?

Zisk společnosti Facebook vzrostl o neuvěřitelných 79 procent! Za tento zisk může hlavně reklama, protože právě výnosy z reklamy ve třetím čtvrtletí dosáhli deseti miliard dolarů. Co se týče ceny za akcii, čistý zisk za akcii byl zhruba jeden a půl USD, kdy podle analytiků měla cena za akcii dosáhnout jenom 1,3 USD. Čisté tržby vyskočily o 47 procent, a to na deset miliard dolarů.

Více o skvělých výsledcích společnosti Facebook:

Společnost Facebook ve třetím čtvrtletí tedy dosáhla skutečně skvělých zisků, které neočekával opravdu nikdo. Počet měsíčních uživatelů se zvýšil o šestnáct procent, a to na 2,07 miliardy. Co se týče počtu denních uživatel, i tento počet se zvedl, a to taky o šestnáct procent na 1,37 miliardy.

Co se týče reklam, které, jak bylo zmíněno, se nejvíce podílí na těchto skvělých výsledcích, reklamy pro mobilní telefony vzrostly o neuvěřitelných 88 procent z původních 84 procent.

Další články