Zuckerberg dostal doktorát! Od koho a proč?

Mark Zuckerberg

Být milionářem po dvacítce – to je snem snad každého z nás, ale jenom málokdo dosáhne jistého jmění v tak mladistvém věku. Mark Zuckerberg se tímto samozřejmě může chlubit. Nebýt něj, pak ani netušíme, co je to nějaký Facebook, protože tato sociální síť by neexistovala. On však tento skvělý nápad vymyslel, zrealizoval a dnes se ve svých třiatřiceti letech může pyšnit tím, že se řadí do žebříčku deseti nejbohatších lidí planety. A to není jediný úspěch!

Tento zakladatel dnes už nejznámější a nejrozšířenější sociální sítě Facebook se nyní může pyšnit i čestným doktorátem. O tomto udělení informoval americký portál BBC. Zajímavé je, že doktorát dostal i přesto, že školu opustil už ve druhém ročníku.

Sláva se vším všudy!

Čestný doktorát obdržel z Harvardovy univerzity, kterou však opustil už ve druhém ročníku. Jeho nedodělání studia však ničemu nevadilo a i on se tak dočkal slavnostního předávání, na kterém byla přítomna samozřejmě i jeho manželka, která však na této univerzitě dostudovala – a to konkrétně pediatrii. Společně tak se svými doktoráty mohou stát za charitativní organizací, která se nazývá Chan Zuckerberg Intiative.

Kdy Zuckerberg opustil školu?

Mark Zuckerberg se školy vzdal hned tehdy, kdy spustil Facebook. Studoval tady počítače a programy. Už však docílil naprosto všeho, po čem toužil, a tak se rozhodl se školou skončit. Sice tehdy netušil, že se jednou bude moct pyšnit jměním dvaašedesát miliard dolarů, ale byl si jistý, že mu tato aplikace a tato sociální síť bude stačit k životu.

První verzi této sociální síti nainstaloval právě na univerzitě, a to v roce 2004. V dnešní rychlé počítačové době se na ni denně přihlásí více jak dvě miliardy uživatelů.

Tento počet uživatelů neustále roste. Dříve byl Facebook hitem jenom mladých lidí, dnes se však na tuto sociální síť přihlašují a registrují lidé všech věkových generací. Mnohdy si dokonce rodiče kontrolují své děti, jindy si děti kontrolují své rodiče.

Další články