Donald Trump opět na Facebooku

Donald Trump opět na Facebooku

Není tomu tak dávno, co byl bývalému prezidentovi Spojených států amerických zakázán vstup na Facebook. Sociální síť tímto krokem zareagovala na jeho poslední kroky ve funkci hlavy státu a nebyla jedinou, která se rozhodla Trumpa vyhodit ze svých zákoutí. Po pár měsících, co USA vládne jiný prezident je třeba konstatovat, že společnost Facebook otáčí. Rozhodla se opět přijmout Donalda Trumpa do svých řad. Ovšem ne hned.  

I když se ještě donedávna zdálo, že blokace obsahu Donalda Trumpa je doživotní, ukazuje se, že to tak myšleno opravdu nebylo. Facebook se nedávno nechal slyšet, že blokace obsahu bývalého prezidenta Spojených států je pouze dočasná. Donald Trump se na Facebook bude moct vrátit, pakliže splní podmínky.  

Lidé mají mít možnost posoudit, co říkají politici 

Mark Zuckerberg, zakladatel společnosti Facebook, je totiž toho názoru, že lidé by si měli udělat svůj vlastní obrázek o tom, co říkají politici. I proto se rozhodl nezbrojit proti vyjadřování hlav, jež jsme si zvolili do vedení státu. Na sociální síti se tedy nechává viditelný obsah od politiků, i když ještě donedávna byl mazán.  

Stále se však k vyjadřování politiků přistupuje velice obezřetně a opatrně. Přece jenom se nejednou v minulosti potvrdilo, že je Facebook doslova zneužíván k výzvám k násilnému převratu proti demokraticky zvolené vládě. To byl ostatně problém týkající se i Donalda Trumpa, který se však zanedlouho bude moct vrátit na pole sociální sítě.  

Dodržování pravidel 

Jak ale bylo zmíněno, musí se dodržovat jistá pravidla a zásady. Důvodem toho jsou závažné okolnosti, ke kterým v minulosti došlo na popud příspěvků bývalého prezidenta. Jednou z podmínek je, že se Donald Trump může na Facebook dostat, ovšem až za dva roky. A pouze za předpokladu, že se vyhodnotí, že se na jeho profilu nebudou shromažďovat násilné nebo znepokojivé příspěvky.  

I když dojde k obnově účtu, neznamená to, že je vše zapomenuto.  

Další články