Skryté triky na Facebooku, které se uživatelům hodí

Skryté triky na Facebooku, které se uživatelům hodí

Uživatelů sociální sítě Facebook je mezi námi mnoho. A i když mnozí po přejmenování společnosti přesídlili na jinou sociální síť, stále se na Facebooku denně spojí stovky tisíc lidí. Pokud patříte také k uživatelům Facebooku, prozradíme si několik triků, které byste měli znát. Proč? Protože bude používání sítě zase o něco zábavnější, praktičtější, jednodušší nebo třeba jen záživnější. 

Videa můžete automaticky přehrávat 

Na Facebooku se prakticky denně sídlí stovky videí, které vás mohou a nemusí zajímat. Jenže abyste zjistili, o čem vlastně jsou a jestli jsou vaším šálkem kávy, musíte si je přehrávat. Někdy se vám však nechce klikat pořád na jedno video za druhým. Existuje však funkce automatického přehrávání, které používání aplikace značně usnadní nebo zlepší.  

Automatické přehrávání se nastavuje v rubrice „Nastavení a soukromí”, a to následně pod „Multimédia a kontakty” a dále pak „Videa a fotky”. Zde si samozřejmě budete moct tuto funkci případně i vypnout, pakliže vás bude otravovat. 

Sledujte fotky, které se vám líbily 

Člověk je už prakticky navyklý na to, aby „lajkoval” to, co se mu líbí. Jenže někdy ho zpětně zajímá, co vlastně označil pomyslným palcem nahoru. Jenže dopátrat se těchto příspěvků nejde, nebo je tomu jinak? 

Ano, existuje způsob, jak si zobrazit to, co se na Facebooku člověku líbilo. Stačí si do vyhledávacího textového pole napsat „photos liked by me” a objeví se přehled všech uživatelů, kterým jste kdy udělili palec nahoru.  

Facebooku, rozpoznej můj obličej 

V současné době hackerských útoků se lidé snaží k sociálním sítím přistupovat trochu obezřetněji. Konkrétně se snaží o to, aby Facebook přistupoval k jejich datům trochu opatrněji. A tak funkce rozpoznávání obličeje se víc než hodí k tomu, aby se osobní údaje člověka nedostaly do nepovolaných rukou. 

Tuto funkce nastavíte opět v „Nastavení a soukromí”, a to pod rubrikou „Rozpoznávání obličejů”. 

Další články