Kdo je Tary? 

Kdo je Tary?

Česká nejen instagramová, ale také youtubová scéna za poslední roky vyprodukovala řadu zajímavých jedinců a také těch, kteří stejně rychle zmizeli z tohoto světa, jako do něj vešli. To však neplatí o Tarym – poměrně kontroverzním youtuberovi, ale zároveň také vlogerovi ukrajinského původu.  

Jeden z nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích 

Kdo je Tary? Ptáte se. Řeč je o youtuberovi a také vlogerovi ukrajinského původu, jehož vlastní jméno je Taras Anatolijovič Povoroznyk. Do České republiky přišel se svými rodiči už v devíti letech a od té doby ušel velkou cestu. Založil si dokonce několik kanálů na YouTube a před pěti lety patřil do stovky nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích (tedy alespoň dle časopisu Forbes).  

Zhruba před dvěma lety se dostal mezi deset nejlépe placených youtuberů u nás, jeho odhadovaný roční příjem byl zhruba patnáct milionů korun.  

Kontroverzní jízda 

Zejména z počátku se Taryho jízda rozjela velmi dobře. Na svém kanále se pyšnil bezmála 800 tisíci obyvateli, ale bohužel po odemknutí videa „Jsem pirát silnic” jeho popularita začala velmi prudce klesat. Jinými slovy se stal poměrně kontroverzním člověkem, který se pohyboval na české internetové scéně.  

Poté však začal opět propagovat to, co jeho fanouškovská základna měla ráda, a to konkrétně aktivní pohyb a také velmi aktivní život. Doposud je jeho nejsledovanějším videem například video „Rozstřel Youtuberek”. 

Nejedna kontroverze na jeho bedrech 

Pokud však pomineme zmiňované video nazvané „Jsem pirát silnic”, nebylo to za jeho kariéru jediné video, které bychom mohli zařadit do škatulky „kontroverzní”. Neprospělo mu ani arogantní vyjádření na to, jak jeho fanoušek poznamenal, že je jeho oblečení příliš drahé. A nakonec se mu ani neodpáře (pravděpodobně už nikdy) jeho vydělávání striptýzem. 

Další články