Marketingové nástroje, které v roce 2022 musíte pro svou firmu mít

Marketingové nástroje, které v roce 2022 musíte pro svou firmu mít

Marketing je nedílnou součástí úspěšné firmy. Některé nástroje jsou stále platné, jiné se vyvíjejí v čase. Nové marketingové nástroje přitom přivádějí klienty k vaší firmě, aniž byste museli investovat velké částky. Co se vyplatí mít?  

Notifikace nahradily e-mailing 

Elektronickou poštu už čte jen opravdu málokdo. Stala se synonymem obchodní korespondence a komunikace se zákazníky uplynulých let. Nová dekáda si ale žádá nová řešení. E-maily dnes již nikdo neotvírá. Proto jsou vytvořeny krátké notifikace. Právě mobilní notifikace jsou způsob současné komunikace se zákazníky. Je snadné je klientům doručit. Nemusejí vůbec nic otevírat. Stačí jen potvrdit odběr notifikací a klientům se ukáží na jejich displeji vždy, když je odešlete.  

Vlastní aplikace 

Ještě nemáte svou vlastní aplikaci? To je velká škoda, protože s její pomocí můžete získat stálé klienty. Jste restaurace? Vlastní appka vám pomůže nabízet týdenní nebo denní menu zajímavým způsobem. Zájmový spolek, hotely, e-shopy, obce – všechny tyto instituce se mohou s pomocí vlastní aplikace zasloužit o mnohem vyšší návštěvnost svých stránek nebo podniků. Propojeno s platební bránou, GPS modulem, sociálními sítěmi, nebo třeba s foťákem. Zkrátka appka, jak má být.  

Účty na sockách 

Sociální sítě nemusíte milovat. Měli byste je ale správně používat. Pomohou vám oslovit vaši cílovou skupinu. Informovat zákazníky o aktuální nabídce. Starší publikum miluje Facebook, mladší lidé zase Instagram. A nejmladší klientelu naleznete na sociální síti TikTok. Máte účty na těchto platformách? Na co ještě čekáte? Marketing za vás přeci nikdo jiný neudělá. Gamifikujte, tvořte obsah, umisťujte zajímavé informace.  

PPC reklama 

Platíte reklamní agentuře jen za proklik, který udělá váš klient na vaše stránky. Nikoliv za reklamu, která někde visí a nikdo si jí nevšimne. Tím pádem se reklamka skutečně snaží, aby zaujala vaši cílovou skupinu. Už máte PPC reklamu?  

Současné marketingové nástroje nabízejí možnost být vidět. Jste vidět?  

Další články