Nejpopulárnější aerolinky na Facebooku

aeurolinky facebook

Při nedávné cestě na letiště mě napadlo se podívat, které letecké společnosti jsou na Facebooku nejoblíbenější. A tak jsem si našel několik nezávislých článků na toto téma a vybral pro vás inspirativní stránky, které se vyplatí sledovat.

Jak jsou na tom České aerolinie?

Jako první mé kroky zamířily na Google, kde jsem se snažil najít stránku Českých aerolinií. Stránku mají trochu nečekaně pojmenovanou jako czechairlines.com a najdete ji zde. Překvapila mě dvojjazyčnost příspěvků (jsou psané česky a anglicky). Poměr „To se mi líbí“ a „Mluví o tom“ je vyvážený (aktuálně +- 10 %) a příspěvky jsou pěkné, tematické a zajímavé.  Nechybí ani soutěže, aktivační příspěvky a tipy na zvýhodněné letenky.

10 aerolinek s nejvíce fanoušky

Aby však výběr byl alespoň trochu objektivní, rozhodl jsem se podívat na statistiky od Socialbakers. Podle jejich žebříčku nejrychleji rostou aerolinky Qatar Airways, SAUDIA AIRLINES a Avianca Brasil. Žebříček deseti stránek leteckých společností s největším počtem fanoušků vypadá podle zmíněné společnosti následovně.

KLM (http://www.facebook.com/KLM)

Southwes Airlines (http://www.facebook.com/Southwest)

AZUL (https://www.facebook.com/AzulLinhasAereas)

Turkish Airlines (http://www.facebook.com/turkishairlines)

AirAsia (http://www.facebook.com/AirAsia)

Air France (http://www.facebook.com/airfrance)

Emirates (https://www.facebook.com/Emirates)

nasair طيران ناس (https://www.facebook.com/nasair)

Qatar Airways (http://www.facebook.com/qatarairways)

GOL Linhas Aéreas Inteligentes (https://www.facebook.com/voegol)

Trochu čísel na závěr

První místo obsadila společnost KLM s téměř čtyřmi miliony fanoušky. Pro srovnání, ČSA jich mají kolem 11 tisíc. Největší PTA (People Talking About) mají Katarské aerolinie (216 189 na 1,6 milionu fanoušků). Pokud toto číslo přepočteme na procentuální podíl a porovnáme se stejným ukazatelem u Facebook stránky ČSA, zjistíme, že Katarské aerolinky mají přibližně desetkrát vyšší ER (Engagement Rate).

Jen pro zajímavost doplním, že podobný počet fanoušků jako ČSA mají stránky aerolinek Shaheen Air International, KLM Greece a Cathay Pacific Airways.

Další články