Facebook v boji proti terorismu – kdo se k němu přidal?

facebook proti terorismu

V současné době je nutno poznamenat, že ve světě jako takovém není bezpečno. Neustále sledujeme v televizních zprávách reportáže o dalších teroristických útocích, které proběhly v nějakém mocném městě. Stále čteme články na mnoha internetových stránkách o aktuálních problémech, které jsou také spjaty s terorismem. Stále také víme, že pro terorismus jako takový se neustále hledá řešení, jak mu zamezit, jak mu předejít. Na nic se však zatím nepřichází a my tak musíme jenom sledovat, co se kolem nás děje, a bát se.

Proti terorismu se v současné době začalo konat i mnoho demonstrací a podobných akcí. Dokonce se do tohoto boje zapojily i sociální sítě, mezi nimiž je hlavním stěžejním bodem právě Facebook. Tato sociální síť je jednou z nejrozšířenějších a nejznámějších vůbec. Společně s touto sociální sítí se proti terorismu rozhodl bojovat i Twitter, který je taky velice silná zbraň na internetu, dále také Microsoft a i Youtube. Všechny tyto společnosti se spojily, aby mohly ohlásit vytvoření nové organizace, která proti tomuto světovému a nyní velice aktuálnímu problému bude bojovat.

Jak se organizace jmenuje a jak má fungovat?

Facebook, Twitter, Microsoft a i Youtube nyní založily svou vlastní novou organizaci, která se nazývá „Global Internet Forum to Counter Terrorism“. Už podle názvu nám je jasné, že se jedná o organizaci, která bude bojovat proti terorismu. Společnosti chtějí společnými silami všech členů této organizace bojovat proti terorismu na internetu.

Přece jenom v mnoha fórech, v mnoha diskuzích, na mnoha sociálních sítích se s terorismem setkáte. Mnohdy se o něm dokonce pomocí internetu dozvíte poprvé. Díky této organizaci se tak brzo bude moct upozorňovat na podezřelé diskuze či skupiny, bude se moct rozšířit problematika terorismu zase trochu více a dál. Organizace doufá i v to, že díky různým sdílením technických a jiných prostředků či zkušeností se nakonec podaří alespoň z části eliminovat teroristický obsah na internetu.

Další články