Facebook plánuje spustit vlastní kryptoměnu

Facebook plánuje spustit vlastní kryptoměnu

Člověk by si řekl, že sociální síť Facebook už opravdu nemůže ničím překvapit. Jenže opak je pravdou. I sociální síť Facebook může překvapit, v nedávné době dokonce šokovala svět, že se vrhne mimo jiné do světa kryptoměn. Dalo by se říct, že Facebook á vizi ovládat svět. Vždyť nyní vtrhl i do světa seznamování se, kdy začal konkurovat aplikaci Tinder, nyní se vrhá do světa kryptoměn, který je nyní tak populární a sledovaný.  

I když se už několik dlouhých let spekuluje o tom, že Facebook vydá svou vlastní kryptoměnu, nikdo tomu doposud moc nevěřil. Přece jen Facebook se pustil do vícero projektů, řadu z nich ani pořádně nedokončil. Když tedy nyní přišly jasné informace o tom, že Facebook to s vrhnutím se do světa kryptoměn myslí vážně, mnohé lidi to skutečně šokovalo. Že by sociální síť, kterou zná dnes celý svět, něco dodělala až do konce? 

Měna sociální sítě Facebook by měla sloužit pro okamžité mezinárodní platby, také však bude sloužit pro platby jinde na internetu.  

Plánování jde u konce, kryptoměna vstupuje na trh 

V uplynulých letech to bylo opravdu jenom o spekulacích a o plánování. Nyní je to však už realita, nová facebooková kryptoměna by měla vstoupit na trh v první polovině příštího roku. Kryptoměna by měla sloužit více jak dvou a půl miliardám lidí, nese název GlobalCoin. Jak jsme zmínili, bude sloužit pro okamžité mezinárodní platby i pro platby všude jinde na internetu. Uhradit s ní budete moct závazky jak na Facebooku, tak v jakékoli jiné online službě, kde si způsob této platby navolíte a aktivujete.  

Bude se jednat o stablecoin 

O kryptoměnách se však ví, že jsou to investice, neinvestice. Jejich hodnota neustále kolísá a mění se. Bude tedy nová kryptoměna sociální sítě Facebook jiná? Podle všeho se bude jednat o stablecoin, tedy o kryptoměnu vázanou na hodnotu reálných měn.  

Další články