Novou kryptoměnu Facebooku podporují velké firmy. Investují miliony

Novou kryptoměnu Facebooku podporují velké firmy. Investují miliony

Určitě jste slyšeli o tom, že Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu. Z dostupných údajů vyplývá, že se o svou vlastní kryptoměnu snažil už delší dobu, ale teprve nyní s touto informací vyplul oficiálně na veřejnost. Když se nechala v nedávných měsících společnost Facebook slyšet, že vydá svou vlastní kryptoměnu, najednou se o ni začaly zajímat velcí giganti na celosvětovém trhu, kteří jsou ochotní do ní investovat miliony. Moc dobře si uvědomují, že Facebook je nejrozsáhlejší a nejznámější sociální sítí na světě s více jak dvěma miliardami uživatelů, což znamená, že to investice marná být opravdu nemusí, ale že se tato investice může vyplatit.  

Digitální měnu sociální sítě Facebook hodlá podpořit celá řada velkých společností, jako je třeba společnost Visa, Mastercard nebo také PayPal či Uber Technologies. Dohromady se jedná o více jak deset subjektů, kteří se vyjímají ve světě financí, internetového obchodu nebo v telekomunikacích, a kteří mají vložit do nové facebookové kryptoměny přes deset milionů dolarů, tedy zhruba 226,6 milionů korun.  

Kryptoměna představena, spustí se ale až příští rok 

Zatímco kryptoměna sociální sítě již byla představena, spuštěna ještě nebyla. Na spuštění si musím opravdu ještě pár měsíců počkat, spustit se má až příští rok. Ostatně už nyní se ví, že bude mince vázána na koš státních měn, aby se vyhnula příliš velkým a někdy až divokým výkyvům, které potkaly ostatní kryptoměny na kryptoměnovém trhu.  

Jak to bude fungovat 

Na projektu vlastní kryptoměny se pracuje už déle jak rok. Až nyní se ale ví, jak by taková digitální mince měla pracovat. Podle všeho si ji budou moct uživatelé mezi sebou posílat a používat ji k nákupu nejen na sociální síti Facebook, ale budou s ní moct nakupovat i jinde na internetu. Minci nebudou přímo ovlivňovat ani lidé z Facebooku, ani členové konsorcia.  

Další články