Facebook pomohl Austrálii. Vybral až třicet milionů eur

Facebook pomohl Austrálii. Vybral až třicet milionů eur

Celý svět se v posledních měsících spojil kvůli pomoci. I lidé, kteří nemají zhola nic, se rozhodli přispět na Austrálii, kterou ještě donedávna sužovaly opravdu velké požáry, které zabily více jak miliardu živočichů, jež nestihli utéct. Největší ztráty byly zaznamenány u koal. Koaly jsou už tak ohroženým druhem a Austrálie je jedním z mála míst na světě, kde žily ve volné přírodě. Jelikož se však pohybují velice pomalu, mnohé koaly nestihly utéct před požárem, a tak zahynuly. Podobně na tom byly i klokani, ti se však díky svému rychlému pohybu často zachránili.  

Jak jsme ale zmínili, kvůli této australské tragédii se spojili všichni lidé, kteří se alespoň trochu snažili přispět a pomoct. Kromě obyčejných lidí se samozřejmě složily také celebrity a mnohé společnosti. Dokonce i společnost Facebook byla mezi těmi, které se rozhodly pomoct. Jenom skrze sociální síť Facebook se dokázalo vybrat před třicet milionů eur.  

Za deset dnů přispěl milion lidí 

I když většinou nadáváme na společnost Facebook, ukázalo se, že v případě, kdy je to opravdu zapotřebí, dokáže využít toho, že je celosvětová a že je tak rozšířená, aby se pomohlo potřebné věci. Jenom během pouhých deseti dní se skrze Facebook složilo více jak milion lidí, kteří alespoň trochou přispěli k tomu, aby se v Austrálii dalo všechno do pořádku, aby hasiči měli dostatek potřebného zařízení a aby veterináři měli vše, co potřebují k záchraně živočichů, kteří se zázrakem dostali z ohnivého pekla na svobodu.  

Peníze se sesbíraly díky funkci pro neziskové organizace 

I když mnozí lidé nejsou často nadšení z funkcí, které Facebook zakládá, přesto se najdou některé, které se nakonec jeví jako velice užitečné. Například funkce založit finanční sbírku pro neziskové organizace se dnes jeví jako naprosto fantastická. Právě skrze takto založenou sbírku se vybralo zmiňovaných třicet milionů eur, což je ohromná suma, která přispěla k záchraně zvířat a Austrálie jako takové. 

Další články