Společnost Facebook vytvoří v Londýně tisíc pracovních míst

Společnost Facebook vytvoří v Londýně tisíc pracovních míst

Hledáte novou pracovní příležitost? Chcete odcestovat do zahraničí? Co kdybyste začali působit ve společnosti Facebook? Konkrétně v Londýně letos nově vznikne až tisíc pracovních míst, za nimiž bude stát společnost Facebook. Pokud se tak opravdu stane, pokud americký gigant opravdu nabídne nově dalších tisíc volných pracovních pozic, rázem jich už bude ve Spojeném království nabízet přes čtyři tisíce.  

Facebook o svém záměru nedávno informoval a britský premiér je z tohoto kroku opravdu nadšen. Prý je to dobrá zpráva, která povede k lepší spokojenosti občanů.  

Nové pracovní pozice v oborech technologie a softwarové inženýrství 

Ptáte se, v jakých oborech vzniknou nové pracovní pozice? Podle dostupných informací vzniknou nové pracovní pozice konkrétně v oborech softwarové inženýrství a také v technologiích obecně. Místa se však budou nabízet i přímo ve vývoji produktů a také v oblasti bezpečnosti společnosti.  

Možná vás však napadá, že z tohoto kroku sejde, když začne oficiálně platit Brexit a Británie se tak po několika desítkách let vyčlení z Evropské unie. Není tomu tak. I když dojde k výstupu z Evropské unie, stejně společnost Facebook chce z Londýna utvořit své největší technický centrum mimo Spojené státy americké.  

Facebook rozšíří i tým, který je nasazen v boji proti škodlivému obsahu 

Jelikož se škodlivý obsah šíří v Británii jako lavina, rozhodla se společnost Facebook rozšířit svůj tým, který je nasazen právě v boji proti zmiňovanému škodlivému obsahu. Jedná se konkrétně o tým pro integritu komunity, který vyrábí například produkty určené pro odstranění škodlivého obsahu z platforem, jako je nejen Facebook, ale také aplikace Messenger, Instagram či WhatsApp, což jsou ostatně platformy spadající pod křídla zmiňovaného amerického giganta.  

Tento krok má ostatně vybudovat větší důvěru, která nejen v Británii stále pokulhává po ne zas tak dávném průšvihu s Cambridge Analytica. 

Další články

Leave a Comment