Instagram začal ukládat hesla uživatelů jako holý text

Instagram začal ukládat hesla uživatelů jako holý text

Jelikož sociální síť Instagram patří pod křídla společnosti Facebook, je možné konstatovat, že další skandál společnosti Facebook je na světě. Během března totiž bylo objeveno, že Instagram ukládá hesla uživatelů jako holý text. V březnu se však samotná společnost nechala slyšet, že nešifrovaných hesel není mnoho, že by jich mělo být jen několik desítek tisíc. Jenže nyní se ukázalo, že se nejedná o desítky tisíc nezašifrovaných hesel, ale o miliony nezašifrovaných hesel. A to už je zkrátka pořádný skandál.  

Další přešlap je na kontu společnosti Facebook – i tak to mnozí lidé hodnotí. Je to ostatně správné konstatování, jak jsme zmínili, sociální síť Instagram patří pod křídla společnosti Facebook. Tím skandálem je zmiňované ukládání hesel v nešifrované podobě. Prvně se mělo jednat o desítky tisíc hesel, nyní jsou to už miliony.  

Skladování hesel v čitelné podobě 

Facebook, což je dnes největší a zároveň nejrozšířenější sociální síť vůbec, tak opět ukázala, že s osobními údaji uživatelů naprosto neumí zacházet. V čitelné podobě uchovávala miliony hesel k instagramovým profilům. Všechna nešifrovaná hesla, kterých opravdu byly miliony, nikoli desítky tisíc, si tak mohli přečíst všichni zaměstnanci společnosti Facebook. Možná se i k vám dostal někdo z jejich zaměstnanců, aniž byst to tušili. Přece jen znal vaše hesla.  

Jak to, že došlo k tomuto přešlapu? 

Nabízí se otázka, jak vůbec mohlo dojít k takovému přešlapu. Společnost Facebook to moc nekomentovala, podezřelý nárůst nešifrovaných hesel však zdůvodnila tím, že došlo k jakémusi podvodnému hlášení, při němž se objevily další deníkové záznamy hesel na Instagramu. Zároveň při tomto dodala, že nebyla žádná hesla zneužita. To je však opět téma do diskuze, nemyslíte? Facebooku už moc nelze důvěřovat.  

Další články