Seznamka na Facebooku odložena na neurčito. Co je důvodem?

Seznamka na Facebooku odložena na neurčito. Co je důvodem?

Facebook v posledních letech přichází s jednou novinkou za druhou. Pokud se zajímáte o dění ve světě sociální sítě Facebook, pak jistě také víte, že přišel Facebook s tím, že spustí seznamku na své platformě. Už se schylovalo k jejímu spuštění, na což ostatně čekalo kupodivu mnoho lidí, bohužel se nyní spuštění seznamky odložilo na neurčito. Seznamka totiž narazila na úřady. Ty tvrdí, že sociální síť informovala úřady o spuštění seznamky příliš pozdě, a tak se novinka společnosti Facebook skutečně odložila.  

Nová seznamka jménem Facebook Dating má problémy 

Jak již bylo zmíněno, už se ke spuštění seznamky schylovalo. Bohužel plány společnosti Facebook, pod kterou seznamka nesoucí jméno Facebook Dating patří, zhatily irské úřady, kterým se nelíbilo to, že se o projektu dozvěděli pozdě. I to vedlo k pozastavení spuštění.  

Co je to Facebook Dating? 

Pokud se však o dění kolem sociální sítě Facebook moc nezajímáte, pravděpodobně si nejste jistí tím, co to nová funkce Facebook Dating je. Jak jsme zmínili, jedná se o seznamku společnosti Facebook. Jedná se konkrétně o službu, která měla být konkurencí jiným společnostem nabízejícím seznamovací služby. Hlavním konkurentem měl být Tinder, který je pravděpodobně nejznámější seznamkou na světě.  

Facebook Dating je službou, která vytvoří oddělený profil z toho, co již máte na Facebooku. Případně je dokonce možné nahrát si na seznamku fotografie z Instagramu, jelikož Instagram taktéž spadá pod křídla společnosti Facebook.  

Pak už je na každém uživateli, jestli se chce seznámit s někým z okruhu známých nebo jestli se chce seznámit s úplně cizím člověkem. Služba pracuje s obrovským množstvím osobních údajů, což je právě důvod, proč mohly zakročit úřady. Služba totiž díky využívaná osobních údajů podléhá pravidlům Evropské unie. 

Další články